Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

                W naszej szkole pielęgnujemy wiele tradycji związanych z okolicznościowymi świętami. Najczęściej takie dni obchodzimy uroczyście.

W tym roku szkolnym tak się złożyło, że ostatni dzień szkoły przed wiosennymi feriami przebiegał dość zwyczajnie, choć może nie do końca...
Nauczyciele świetlicy szkolnej wręczyli nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursach zorganizowanych przez Centrum Usług Społecznych w Resku. Zorganizowali też na forum szkolnym warsztaty artystyczne tematycznie związane z Wielkanocą. Chętni uczniowie mieli możliwość własnoręcznie wykonać stroik – pisankę wielkanocną. O dziwo znalazło się wielu uczniów gotowych „oderwać się na chwilę” od personalnego smartfona i wykonać coś własnoręcznie. W pewnym momencie nawet styropianowych jajek zabrakło.

Samorząd Uczniowski też dołożył coś od siebie. Pierwotny zamiar był taki, aby zorganizować akcję szukania ukrytych czekoladowych jajek na terenie przyszkolnym (ang. hide and sick). Warunki pogodowe pokrzyżowały jednak plan takiej zabawy. W tej sytuacji, dziewczyny chwyciły ozdobne koszyczki wiklinowe i rozbiegły się po klasach, aby wszystkich obdarować czekoladowymi jajeczkami.

„Codzienne jajko” chcąc nie chcąc stało się motywem przewodnim ostatniego dnia - przed przerwą świąteczną.
Na co dzień nikt się nad tym nie zastanawia, że zwykłe jajko może być symbolem życia i radości narodzin.

Może to i dobrze, że chociaż raz w roku mamy okazję do takiej refleksji. Zatem… życzymy wszystkim Smacznego Jajka!
Zdjęcia: Maja Marczak i Nataniel Badura – członkowie Koła Młodych Fotografów w ZS Resko

Wychowawcy świetlicy

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x