Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzien Matki Ojca Resko 2023 17Dziś w Centrum Kultury w Resku odbyły się uroczyste obchody Dnia Matki i Ojca. Była to wspaniała okazja, aby uczcić te ważne święta.

Dzień Matki to niezwykłe święto, o którym nie może zapomnieć żaden syn i córka. Szczególnie w tym czasie warto podziękować mamie, za trud wychowania, za wszystkie starania, zwyczajnie za to, że jest mamą!

Jeżeli jesteście daleko – koniecznie zadzwońcie do swoich rodziców, a najlepiej wpadnijcie z odwiedzinami i spędźcie razem kilka chwil. Święto obchodzone jest jako wyraz szacunku. Jego data zależy od kraju, w którym jest świętowane – co ciekawe – tylko w Polsce obchodzimy je 26 maja.

Dzień Ojca obchodzony jest dopiero 23 czerwca. Choć w naszym kraju święto ma już kilkudziesięcioletnią tradycję, do tej pory nie dorównało obchodom Dnia Matki. Niemniej z roku na rok coraz więcej ojców może liczyć nie tylko na życzenia czy gesty, ale i drobne upominki.

Dzisiejszą uroczystość w Centrum Kultury połączyła te dwa ważne święta, a występy uczniów Zespołu Szkół w Resku i Szkoły Podstawowej w Starogardzie uświetniły to spotkanie. Każdy mógł liczyć na słodki poczęstunek, przygotowany specjalnie na tę okazję.

Oprócz mieszkańców gminy Resko, nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych i kościoła, m.in. w uroczystości uczestniczyli: Arkadiusz Czerwiński - burmistrz Reska, Renata Kulik - starosta łobeski, Marian Kaptur - proboszcz parafii w Resku.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia, dzięki uprzejmości pani Justyny Walczykiewicz.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x