Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Absolwenci 8 Klas Resko 2023 147Czwartek, 22 czerwca był wyjątkowym dniem dla tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół w Resku . Tego dnia odbył się uroczysty apel wieńczący ich naukę w Szkole Podstawowej im. mjr H. Sucharskiego oraz Branżowej Szkole I stopnia.

Dla uczniów klas ósmych i trzeciej był to dzień wyjątkowy pod wieloma względami. Ostatni raz przekroczyli próg szkoły podstawowej i branżowej, by otrzymać świadectwo jej ukończenia. Byli tymi, na których zwrócone były oczy wszystkich zgromadzonych w hali, tj. zaproszonych gości: pana Arkadiusza Czerwińskiego – burmistrza Reska, pana Jana Czabana – przewodniczącego Rady Miejskiej, pani Marioli Słodkowskiej – inspektor do spraw oświaty i zdrowia Gminy Resko, pani Katarzyny Pesty-Kędzierskiej – przewodniczącej Rady Rodziców, rodziców i ich młodszych kolegów.

Wyjątkowość wydarzenia ósmoklasiści podkreślili swoim strojem, czyli togami i biretami.
Uroczystość rozpoczęła się prezentacją poloneza w wykonaniu najstarszego rocznika szkoły podstawowej. Był to dla wielu wzruszający moment, uświadamiający, że naprawdę dzieje się coś ważnego i podniosłego w życiu tych młodych ludzi.

Apel był prowadzony w obecności sztandarów. Ósmoklasiści: Wojciech Tomala, Mateusz Słodkowski, Amelia Wańcowicz, Lena Znajewska, Wiktoria Bus i Martyna Perka przekazali sztandar młodszym kolegom: Gracjanowi Znamierowskiemu, Oliwierowi Osiakowi i koleżankom: Marcie Jaworskiej, Oliwii Gucwie, Mai Marczak i Salesie Ilgiewicz-Fernandez.

Uroczystość była doskonałą okazją do nagrodzenia uczniów kończących kolejny etap nauki. Pan Arkadiusz Czerwiński ufundował nagrody, które miał przyjemność wręczyć następującym uczniom:

• Franciszkowi Lewandowskiemu (finalista konkursów przedmiotowych z biologii i geografii organizowanych przez zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty);
• Marcie Swobodzie (finalistka konkursu przedmiotowego z biologii organizowanego przez zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty);
• Ewelinie Karbowskiej (wzorowa postawa w trakcie realizacji praktycznej nauki zawodu);
• Wiktorii Bus (I m. w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce w rzucie oszczepem i III m. w rzucie dyskiem);
• Lenie Znajewskiej (II m. w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce w biegu na 100m);
• Oliwii Wójtowicz (VI m. w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce w skoku w dal);
• Lenie Znajewskiej, Wiktorii Bartnickiej, Martynie Perce, Marcelinie Kęsy, Oliwii Wójtowicz, Wiktorii Bus, Amelii Wańcowicz, Oliwii Strojnej, Martynie Kamińskiej Oliwii Kocik (I m. w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce);
• Lenie Znajewskiej, Wiktorii Bartnickiej, Oliwii Wójtowicz, Martynie Perce (III m. w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafecie 4x100m; IV m. w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Festiwalu Sztafet 4x100m);
• Lenie Znajewskiej, Wiktorii Bus, Oliwii Kocik, Martynie Perce (VI m. w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych);
• Lenie Znajewskiej, Julii Brzezińskiej, Martynie Perce, Marcelinie Kęsy, Oliwii Wójtowicz, Wiktorii Bus, Amelii Wańcowicz, Oliwii Strojnej, Martynie Kamińskiej, Oliwii Kocik (VI m. w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej).

Na tym nie zakończyły się wyróżnienia. Dumą każdej szkoły i rodziców są ci, którzy kończą szkołę z wyróżnieniem, czyli tzw. „czerwonym paskiem”. W tym roku było szesnaścioro takich absolwentów, tj.: Wojciech Tomala, Lena Znajewska, Amelia Wańcowicz, Wiktoria Bus, Filip Zieliński, Jan Górniak, Franciszek Lewandowski, Mateusz Słodkowski, Kinga Janowicz, Adam Walczykiewicz, Oliwia Winnicka, Oliwia Knap, Mikołaj Koza, Bartosz Czaban, Amelia Wicińska i Martyna Perka. Otrzymali oni pamiątkowe zestawy długopisów. Rodzice wymienionych uczniów z dumą stanęli obok swoich pociech, by odebrać z rąk pana Dariusza Siemasza i pani Violetty Dynarskiej-Adamowicz Listy Gratulacyjne.

Gdy wręczone zostały już wszystkie dokumenty potwierdzające zakończenie nauki, głos zabrali siódmoklasiści, którzy piosenką i ciepłymi słowami pożegnali starszych kolegów.
Absolwenci też nie chcieli odejść bez pożegnania. W imieniu rówieśników przemówienie wygłosiła Oliwia Winnicka, a Lena Znajewska wyśpiewała to, co grało w duszy pozostałym ósmoklasistom, którzy nie powiedzieli nam : „Do widzenia”, ale jedynie: „Do zobaczenia”. Następnie wręczyli kwiaty dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, wyrażając w ten sposób swoje podziękowanie.

Ostatnim punktem apelu, który wpisał się w historię szkoły, było podrzucenie biretów w górę, czemu towarzyszyły dźwięki piosenki „We are the champions”.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz rodzicami i wychowawcami udali się do klas, aby tam pożegnać się i wtedy łzy smutku mieszały się z łzami radości, bo „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero się zaczyna” (ks. J. Twardowski).

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x