Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W drzewo Lugowina 2023 002Dziś (20.07), około godz. 6.30, na odcinku drogi Ługowina - Święciechowo, kierowca osobowego Forda z impetem uderzył w przydrożne drzewo. Chwilę później, poinformowano ratowników o zatrzymaniu krążenia w Domu Pomocy Społecznej w Resku.

Do wypadku drogowego zadysponowano wszystkie służby, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - Ratownik 11 z bazy w Goleniowie. Kierujący pojazdem to mieszkaniec miejscowości Piaski, wracał z pracy, podróżował sam. Siła uderzenia była tak duża, że był zakleszczony w pojeździe. Mężczyzna w większości doznał urazów mięśniowo - kostnych, miał m.in. złamania kości ramion, kości udowej oraz stłuczenia klatki piersiowej. Śmigłowcem LPR został przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zdunowie.

W czasie akcji do ratowników dotarła kolejna informacja, tym razem pomocy potrzebował pensjonariusz DPS Resko, doszło tam do nagłego zatrzymania krążenia. Do mężczyzny jako pierwsi dotarli ratownicy - strażacy z JRG Łobez i OSP Resko, w tym czasie nie było wolnych zespołów ratownictwa medycznego. Dlatego medycy dotarli do DPS-u z opóźnieniem.

Niestety mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Resku, nie udało się uratować.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x