Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzien kropki 2023 1915 września 2023 roku w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty - święto kreatywności, zainspirowane książką "The Dot" autorstwa Petera Reynoldsa i Międzynarodowym Dniem Kropki obchodzonym corocznie od 2009 roku.

Nauczyciele świetlicy przygotowali bogaty program, który wciągnął uczestników w świat sztuki i wyobraźni.
Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością, wykonując na przygotowanych stołach niezwykłe prace manualne.

Głównym zadaniem było stworzenie "świrusków" - zabawek mobilnych autorstwa Pani Ewy, kształtem przypominających przestrzenną kropkę. Te unikalne prace były prawdziwym wyzwaniem dla wyobraźni uczniów i doskonałym sposobem na rozwijanie zdolności manualnych. Kolejna aktywność ciesząca się dużym zainteresowaniem polegała na wykonywaniu spontanicznych kompozycji z kolorowych kropek za pomocą stempli z ziemniaków.

W trakcie warsztatów odbyła się także ekscytująca gra przypominająca pająka chodzącego po podłodze. Dostarczyła uczestnikom powodów do śmiechu i wiele emocji.
Nie można zapomnieć o okolicznościowych fotografiach, które uczniowie wykonywali w ramce z okazji Dot Day, zaprojektowanej i wykonanej przez Panią Asię. Te zdjęcia stanowią doskonałą pamiątkę z tego wyjątkowego dnia.

W ramach obchodów Dnia Kropki odbywa się również konkurs fotograficzny o nazwie "Zakropkowane Jedzenie". Uczestnicy mają możliwość wyrażenia swojej kreatywności poprzez tworzenie niezwykłych kompozycji kulinarnych z wykorzystaniem kropek. Konkurs ten wciągnął uczniów w świat sztuki kulinarnej i fotografii. Rozstrzygnięcie odbędzie się 20 września.
Każdy ma w sobie potencjał do twórczego wyrażania siebie, a każda kropka może stać się początkiem niezwykłej przygody artystycznej.

Marek Ilgiewicz

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x