Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dozynki Resko 2023 004Obchody Święta Plonów czyli Dożynki Powiatowo - Gminne w Resku rozpoczęły się przejściem korowodu dożynkowego sprzed Sanktuarium Maryjnego do Parku Miejskiego. W korowodzie uczestniczyły delegacje sołectw z wieńcami, starostowie dożynek, rolnicy, władze gminy Resko i powiatu łobeskiego oraz mieszkańcy i zaproszeni goście.

W Parku Miejskim ksiądz proboszcz Marian Kaptur odprawił dziękczynną mszę polową, poświęcił dary ziemi, chleby i wieńce. Po mszy odbyły się obrzędy dożynkowe, w tym najważniejszy: przekazanie przez Starostów Dożynek Elwirę Piestrzeniewicz i Roberta Bodycha bochna chleba na ręce gospodarzom dożynek, czyli Renacie Kulik - starosta łobeski i Arkadiuszowi Czerwińskiemu - burmistrz Reska.

W trakcie obrzędów dożynkowych wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie". Kolejnym punktem dożynkowego programu był Międzygminny Turniej Kulinarny, zaraz po tym można było wysłuchać koncertu gitarowego "Trio Valdiango". Podczas imprezy odbyły się konkursy na najpiękniejszy wieniec/ozdobę i najpiękniejsze stoisko.

Gwiazdą wieczoru był "Norbi", a na zakończenie obchodów święta rolników do wspólnej zabawy zaprosił zespół DanWes z Reska.

W naszym profilu społecznościowym facebook/resko24, zamieściliśmy obszerne relacje z tego wydarzenia.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x