Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Zlote gody Resko 06Miłości na kolejne wspólne lata! 15 par z terenu Gminy Resko otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

50 lecie pożycia małżeńskiego to wyjątkowa rocznica, niezwykły jubileusz dla ludzi, którzy przeżyli razem pół wieku. Jak pisał Konstanty Ildefons Gałczyński „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”.

W dniu 7 grudnia 2023 roku Jubilaci z Gminy Resko odebrali z rąk Burmistrza Reska Arkadiusza Czerwińskiego medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie są symbolem uznania Państwa Polskiego i zarazem nagrodą dla osób, które w jednym związku małżeńskim przeżyły 50 lat.

Uroczystość Złotych Godów obchodzili:

 1. Danuta i Teofil Bus
 2. Barbara i Stanisław Dyła
 3. Józefa i Jerzy Gradus
 4. Alfreda i Andrzej Hagno
 5. Zofia i Feliks Koladyńscy
 6. Irena i Zbigniew Kowalik
 7. Maria i Stanisław Krzywińscy
 8. Zenobia i Edward Kucharscy
 9. Krystyna i Kazimierz Kuklińscy
 10. Irena i Ryszard Mańkowscy
 11. Teresa i Eugeniusz Mazur
 12. Barbara i Bogdan Ochota
 13. Halina i Józef Paś
 14. Stanisława i Stanisław Wijatyk
 15. Wanda i Stanisław Żurawczyk

Z tej okazji do Centrum Kultury w Resku przybyło czternaście par wraz ze swoimi rodzinami oraz przyjaciółmi. Niespodzianką dla nich była prezentacja multimedialna przygotowana przez tut. Urząd Stanu Cywilnego, zawierająca fotografie jubilatów z czasów zawarcia związku małżeńskiego, tj. z roku 1973 oraz fotografie upamiętniające niezwykłe wspomnienia rodzinne. Gościom czas umiliły występy artystyczne w tym recytacje wykonane przez: Oliwię Roszak, Polę Pawłowską, Zuzię Sołonynę, Zuzannę Balcerzak oraz wokal: Weronikę Pniewską i Annę Kondrat.

Szanownym Parom, z okazji tak zacnego jubileuszu, składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy kolejnych lat pełnych szczęścia, wzajemnego zrozumienia oraz radości z życia w każdym jego momencie.

Resko24.pl/Gmina Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x