Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wigilia Resko na strone 2023 35Mieszkańcy gminy Resko, ponownie mogli spotkać się na wspólnej, bardzo uroczystej Wigilii Gminnej. W tym roku była to już III edycja tego wydarzenia, wcześniej można było wybrać się na Kiermasz Bożonarodzeniowy i skorzystać z bogatej oferty świątecznych stoisk.

W sobotę 16 grudnia, na Rynku Miejskim już o godz. 13.00 rozpoczął się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Liczne stoiska handlowe i gastronomiczne obfitowały w bombki, stroiki, pachnące choinki, przysmaki świąteczne, wypieki, lokalne rękodzieło oraz wszystko, co niezbędne na święta.

W czasie kiermaszu, swój świąteczny repertuar, składający się głównie z różnych interpretacji kolęd i pastorałek, zaprezentowali artyści z Przedszkola Miejskiego w Resku, szkół z terenu gminy Resko, Zespołu Wokalnego i Koła Instrumentalno - Wokalnego działającego w Centrum Kultury.

Wigilię tradycyjnie rozpoczął Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, który przywitał mieszkańców i złożył im świąteczne życzenia oraz podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości. Głos zabrał, także proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Resku ks. Marian Kaptur, który przypomniał wszystkim, co tak naprawdę jest ważne podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Po oficjalnych przemówieniach wszyscy mogli podzielić się opłatkiem i wspólnie zasiąść do wigilijnych stołów. W trakcie Wigilii na scenie rozbrzmiewały świąteczne utwory w wykonaniu Ewy Gielnik - wokal i Waldemar Zieliński - gitara.

Fotorelacja - Kinga Bus:

Stream facebook.com/resko24:

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x