Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

WOSP Resko 2024 21Za nami kolejny już 32. fnał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki Państwa hojności i wsparciu, ubiegłoroczna suma zbiórki została zdecydowanie przebita!

Tradycyjnie centrum wydarzeń związanych z 32. finałem WOŚP, było Centrum Kultury w Resku. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dedykowana jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a tegoroczne hasło brzmi: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

Na muzycznej scenie Centrum Kultury wystąpiły m.in. dzieci z Przedszkola Miejskiego i Szkoły Podstawowej w Resku, Szkoły Podstawowej ze Starogardu, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Resku oraz młodzi artyści z koła wokalno-instrumentalnego oraz zespół Skan z Domu Pomocy Społecznej w Resku. 

Wczorajsza akcja dla WOŚP zakończyła się wspaniałym wynikiem, deklarowana kwota to: 40.029,00 zł, w tym miejscu należy przypomnieć, że ubiegłoroczna suma zbiórki zamknęła się kwotą: 30.766,98 zł. Gorące podziękowania należą się Wolontariuszom, w tym roku szczególne, gdyż 16 osób pierwszy raz zagrało z WOŚP!

Oczywiście na ten wynik zapracowało również wiele firm, instytucji oraz osób indywidualnych, byli to m.in.: Jan Duda FUH "AGA", Sklep zoologiczno-wędkarski APSO Państwo Kwiatkowscy, Epaka.pl Resko - punkt nadań i odbioru przesyłek - Dawid Zarembski, Studio Dao Renata Ostrowska, FHU IMPALA Małgorzata Święcicka, Piekarnia GAMA Resko Aneta i Oktawiusz Jeż, Koło Łowieckie „Żubr”, Golden Campers Dawid Bajlak, Justyna Gutowska MAKE UP BROWS, Zakład Przetwórstwa Mięsnego BAN, Zespół Szkół w Resku, Przedszkole Miejskie w Resku, Szkoła Podstawowa w Starogardzie, Dom Pomocy Społecznej w Resku, Powiat Łobeski oraz stowarzyszenia: Resko maskuje, Arka, Klub Kobiet Aktywnych Ka-60, OSP Resko, KGW Czerwone Jarzębinki, KGW Reskowianki. 

Dzięki ich dobremu sercu powstały liczne stoiska z przepysznymi ciastami, słodkościami, rozmaitym jedzeniem i napojami oraz wiele atrakcji, z których dochód zasilił konto fundacji. Punktualnie o godz. 20.00, "Światełko do Nieba" zrealizowali Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku.

WOSP Resko 2024 22

Resko24.pl, foto: Centrum Kultury w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x