Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Protest rolnikow Resko Ploty Gryfice 01W piątek 9 lutego 2024 r., napotykamy utrudnienia komunikacyjne na terenie całego kraju już od rana. Jest to efekt początku ogólnopolskiego protestu rolników, w którym uczestniczą również rolnicy z terenu gminy Resko.

Jak zapowiadają rolnicy, protest będzie prowadzony na znacznie szerszą skalę. Dziś punktem zbornym dla rolników z naszego regionu, była m.in. miejscowość Płoty. Stamtąd rolnicy kolumną ruszyli drogą wojewódzka 109 w kierunku Gryfic.

W tym momencie jeszcze nie wiadomo, czy wymierzona w Komisję Europejską akcja protestacyjna polegająca na blokowaniu przejazdu będzie wznawiana w innych dniach. Dzisiejsze blokady w większości miejsc zakończą się około godz. 16.00, ale w niektórych lokalizacjach będą utrzymywane dłużej.

Według informacji organizatorów, ciągniki paraliżują nie tylko drogi wlotowe do miast, ale też autostrady i drogi ekspresowe. Rolnicy protestują z powodu decyzji Komisji Europejskiej, z której wynika, że przedłużono do czerwca 2025 r. bezcłowy handel towarami rolnymi z Ukrainą.

Blokady zostały zapowiedziane także w pobliżu przejść granicznych z Ukrainą, ale tu będą trwać przez kilka dni lub nawet tygodni. 

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x