Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Zwolnieni z teorii ZS Resko 2024 11Zwolnieni z Teorii to praktyczna, ogólnopolska olimpiada w ramach której uczniowie sami organizują i realizują projekt społeczny.

Dziesięcioosobowa grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Resku podjęła się zadania założenia i realizowania projektu Young Brains, mającego na celu rozwijanie zainteresowań młodych ludzi, zagospodarowanie wolnego czasu i spędzanie go w aktywny sposób.

W ramach projektu uczniowie przygotowali szereg spotkań dla swoich młodszych i starszych kolegów: organizowali wieczory gier planszowych, gry i zabawy językowe a także wieczorki filmowe; przeprowadzali warsztaty matematyczno-językowe oraz przy współpracy z panem Krzysztofem Wicińskim pomagali w organizacji zajęć samoobrony. Zaprosili uczniów klas siódmych na wycieczkę edukacyjną do Poznania oraz zorganizowali spotkanie online z panią Anną Chojowską-Szymańską , która w ramach powtórki przed maturą przygotowała uczniom ciekawy wykład połączony z prezentacją pt. „Sztuka na przełomie XIX/XX wieku”. Z ich inicjatywy powstało również szkolne koło szachowe, a w planach mają także zorganizowanie turnieju szachowego oraz założenie kółka matematycznego.

To wspaniałe, że jest tak dużo młodych ludzi, którym chce się działać i zarażać innych pozytywną energią. Pięknie dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Skład zespołu tworzą uczniowie: Martyna Jaworska, Natalia Janicka, Oliwia Jóźwiak, Witold Ilgiewicz, Karem Kochiieru, Natalia Kajma, Marysia Nerka, Magdalena Ostrowska, Weronika Pniewska oraz Weronika Rejniak.

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x