Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
W. Szymborska

Czytanie przedszkole Resko 03Wprowadzanie dzieci w świat literatury zaczyna się od najmłodszych lat . Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz uświadomieniu jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa kontakt z książką.

Czytanie zaspakaja emocjonalne potrzeby dziecka. Potrzeby, których nie potrafi zaspokoić kolorowy obraz z ekranu telewizora czy smartfona. W czasie czytania nigdzie się nie spieszymy, jesteśmy skupieni, wzajemnie poświęcamy sobie uwagę. To krótka chwila, w której w bardzo zrozumiały sposób przekazujemy dziecku, jak bardzo jest dla nas ważne.

Mając na uwadze ogromne zalety płynące z czytania, w dniach 9 i 12 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się w grupie „ Kłapouszki” spotkania czytelnicze z Paniami: Elwirą i Magdaleną pracownikami Żłobka Miejskiego w Resku oraz z Panią Karoliną  pracownikiem Biblioteki Miejskiej w Resku.

Przedszkolaki wysłuchały wybranych wierszy znanych dziecięcych poetów J. Brzechwy oraz J. Tuwima. Po wysłuchaniu każdego utworu dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią wiersza.

Serdecznie dziękujemy Paniom za miłe spotkanie i poświęcony czas.

K.K, Przedszkole Miejskie w Resku

Resko24.pl/Przedszkole Miejskie w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x