Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Dziś (24.09), w godzinach porannych, na DK 20, między miejscowościami Węgorzyno i Chociwel, doszło do wypadku. Samochód ciężarowy uderzył w ambulans ratowniczy.

- Od strony Chociwla jechał TIR z naczepą, na łuku drogi najprawdopodobniej zarzuciło naczepę na przeciwległy pas ruchu i zahaczyła o jadącą od strony Węgorzyna karetkę pogotowia.  Kierowca TIR-a nie poczuł uderzenia, dopiero zobaczył elementy rozbitej karetki i zatrzymał się dalej. Był trzeźwy - poinformowała Arleta Szwacińska, rzecznik KPP Łobez.

Do wypadku doszło około godz. 7.30. W zdarzeniu uczestniczył zespół ratownictwa medycznego P z Chociwla, jest to podstacja należąca do stacji Stargard - wchodzącej w struktury WSPR Szczecin.

Ratownicy medyczni doznali rozległych obrażeń ciała, m.in złamań. Obecnie ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z ratowników trafił do szpitala w Stargardzie, drugi został przetransportowany śmigłowcem LPR, do szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. 

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Komentarze  

lapaos
+3 # lapaos 2018-09-24 20:00
... ale urwał.

Na poważnie - trzymam kciuki za pomyślny powrót do sprawności i zdrowia. Widząc uszkodzenia można powiedzieć, że uczestnicy wypadku mieli bardzo dużo szczęścia. Ten odcinek drogi jest bardzo niebezpieczny, a błędy zdarza się popełniać nawet zawodowym kierowcom.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.