Pin It

Dziś (24.09), w godzinach porannych, na DK 20, między miejscowościami Węgorzyno i Chociwel, doszło do wypadku. Samochód ciężarowy uderzył w ambulans ratowniczy.

- Od strony Chociwla jechał TIR z naczepą, na łuku drogi najprawdopodobniej zarzuciło naczepę na przeciwległy pas ruchu i zahaczyła o jadącą od strony Węgorzyna karetkę pogotowia.  Kierowca TIR-a nie poczuł uderzenia, dopiero zobaczył elementy rozbitej karetki i zatrzymał się dalej. Był trzeźwy - poinformowała Arleta Szwacińska, rzecznik KPP Łobez.

Do wypadku doszło około godz. 7.30. W zdarzeniu uczestniczył zespół ratownictwa medycznego P z Chociwla, jest to podstacja należąca do stacji Stargard - wchodzącej w struktury WSPR Szczecin.

Ratownicy medyczni doznali rozległych obrażeń ciała, m.in złamań. Obecnie ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z ratowników trafił do szpitala w Stargardzie, drugi został przetransportowany śmigłowcem LPR, do szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. 

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Komentarze  

lapaos
+3 # lapaos 2018-09-24 20:00
... ale urwał.

Na poważnie - trzymam kciuki za pomyślny powrót do sprawności i zdrowia. Widząc uszkodzenia można powiedzieć, że uczestnicy wypadku mieli bardzo dużo szczęścia. Ten odcinek drogi jest bardzo niebezpieczny, a błędy zdarza się popełniać nawet zawodowym kierowcom.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x