Pin It

alert rcb1Uwaga na silny wiatr w niemal całej Polsce! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia.

Na postawie ostrzeżenia wydanego przez IMGW Szczecin Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem na terenie 14 powiatów. Ostrzeżenie obejmuje powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, goleniowski, gryfiński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki, Szczecin, szczecinecki, świdwiński i wałecki. I obowiązuje od godz. 20:00 dnia 15.03.2019 do godz.06:00 dnia 16.03.3019.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h z zachodu i północnego-zachodu.Stopień zagrożenia 1 w skali 3 stopniowej.

 

Alert RCB. Jak działa i kiedy jest ogłaszany?
Alert RCB to nowy system SMS-owego powiadamiania ludności zagrożeniach. Jest wykorzystywany tylko w sytuacjach nadzwyczajnych wtedy, gdy występuje duże prawdopodobieństwo bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia na znaczącym obszarze.

Alert RCB powstaje na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, służb np. policji, straży pożarnej, straży granicznej, urzędów i instytucji centralnych np. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz urzędów wojewódzkich.

Na alert RCB nie trzeba się zapisywać. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową (SMS) z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia. Nie ma znaczenia z którym operatorem zawarliśmy umowę.

Resko24.pl

Komentarze  

Arkadiusz
+3 # Arkadiusz 2019-03-15 18:02
Dzisiejsza noc pokaże zaniedbania gminy w parkach i zadrzewieniach. Nie zostawiajcie samochodów w zasięgu drzew.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x