Pin It

Już wiemy, że spółka lekarska "COR" z Reska ma nowego właściciela, który formalnie zacznie działać od nowego roku. Mieliśmy też zapewnienia, że w naszej przychodni pojawią się nowi, młodzi lekarze. Od kilku dni, w internecie krąży ogłoszenie o pracy dla lekarzy w POZ Resko. Dlaczego?

Do naszej redakcji hurtowo zaczęły napływać pytania od zaniepokojonych mieszkańców gminy Resko. Poniżej fragment takiej korespondencji:

- Szanowni Państwo czy moglibyście wyjaśnić jak to nasza gmina załatwiła lekarzy, a dwa dni temu wyszło ogłoszenie o zapotrzebowaniu na lekarzy przez Pana Szczotoka? Nie dość, że cała służba zdrowia to tragedia to i tak chyba nasi lekarze, ktoś wygrywa a później szuka ludzi do pracy, a podobno mieliśmy chętnych lekarzy z doświadczeniem z Nowogardu. To weźmiemy co dostaniemy, nawet w trakcie robienia specjalizacji, a jeszcze nie wiadomo czy znajdą się chętni (...)

Poprosiliśmy  przedstawiciela nowej spółki, pana Ariela Szczotoka o wyjaśnienia. Poniżej treść otrzymanego komunikatu:

- Ogłoszenie o poszukiwaniu lekarzy do przychodni w Resku jest naturalnym procesem.  Nie kończymy rekrutacji personelu i nie zakończymy jej nawet po zamknięciu grafików na najbliższe pół roku. Zgodnie z obietnicą chcemy podnieść jakość świadczonych usług medycznych. Aby móc to zrobić musimy zbudować swoją szeroką bazę lekarzy. Mamy taką na Mazowszu - i mimo tego wciąż rozmawiamy z lekarzami.

Osobiście nie znam dobrze prowadzonej przychodni - nie prowadzącej ciągłej analizy rynku pod względem dostępności lekarzy. Aby zapewnić ciągłość pracy, odpowiedni poziom świadczonych usług MUSIMY rekrutować. I będziemy to robić. Pielęgniarki z Reska miały już możliwość poznać jednego z lekarzy z którymi podjęliśmy współpracę.

Także uspokajam - jest to naturalny proces zarządzania podmiotem leczniczym. Będzie trwał już ciągle. I nie zamierzamy z niego rezygnować. Dla dobra mieszkańców.

Otrzymaliśmy zielone światło na organizację POZ na 6 tygodnie przed jego planowym zamknięciem. Mamy EKSTREMALNIE mało czasu na organizację całego przedsięwzięcia. Cały mój zespół pracuje na maksymalnych obrotach, aby dopiąć tematy organizacyjno - prawne oraz kadrowe. Uspokajam i zapewniam - 2 - go stycznia przychodnia będzie otwarta i będą tam lekarze.  I TAK będą to MŁODZI lekarze bo takich właśnie szukamy.

Ariel Szczotok

Rozmowy z lekarzami trwają, być może nowa oferta pracy w Resku okaże się dla nich atrakcyjna... .

Resko24.pl

Komentarze  

Marta55
+1 # Marta55 2019-12-02 20:36
Serdeczne gratulacje dla członków Rady Miejskiej w Resku za powierzenie tak odpowiedzialnego zadania osobie, która nie miała zapewnionej kadry medycznej dla placówki obejmującej 6 tys. osób.!! Wychodzi na to, że zielone światło na prowadzenie przychodni mogła dostać pierwsza lepsza osoba z ulicy!! Gratulacje!!
Zgłoś administratorowi
Paweł
+8 # Paweł 2019-12-02 21:03
„Naturalnym procesem” jest rekrutacja kadry na chwile przed rozpoczęciem działalności na własnych warunkach. To ciekawe. Nie porównujmy tez Reska do podwarszawkich Ząbek, które ma ok. 5 razy więcej mieszkańców.
Zgłoś administratorowi
Alicja
+4 # Alicja 2019-12-02 22:20
Daje im góra 3 miesiące w Resku.. narobią bałaganu i pojadą. A my mieszkańcy zostaniemy z jeszcze większym problemem...
Zgłoś administratorowi
Dawid
-1 # Dawid 2019-12-03 06:06
Zawiść, zazdrość itd. przelewa się w waszych wypowiedziach. Czemu żadne z Was nie pogratuluje, nie powie dobrego zdania o tym że Ariel jest odważny iż podejmuje się tego zadania aby pomoc nam wszystkim w tak krótkim czasie???? Skoro podpisali umowę to spółka z Warszawy musiała zapewnić lekarzy. W waszej wypowiedzi pada zdanie „ Wychodzi na to, że zielone światło na prowadzenie przychodni mogła dostać pierwsza lepsza osoba z ulicy!!” Firma z Warszawy nie jest pewnie pierwsza lepsza skoro prowadzi taka działalność a na marginesie to Wy szanowni wypowiadający się negatywnie na 100% zrobilibyście to lepiej.... założę się że pierwsi będziecie w kolejkach stać do tych lekarzy.Precz z prezesem!!
Zgłoś administratorowi
Kaśka
+2 # Kaśka 2019-12-03 14:44
Więcej optymizmu kochani.Nie można z góry zakładać,że będzie źle.Ja myślę,że będzie lepiej niż teraz pod opieką lekarzy emerytów.Potrzebni nam są młodzi,operatywni i po nowemu wykształceni lekarze.Chyba wszyscy tego chcemy .Więc nie krytykujcie zawczasu.Dajmy im spokojnie się zorganizować :-)
Zgłoś administratorowi
Paweł
+8 # Paweł 2019-12-03 16:23
Za tą swoją „odwagę” szanowny Pan Ariel dostaje swoją działkę bo przecież nie jest wolontariuszem. Ewentualne skutki tego czy mu się to uda (oczywiście życzę jak najlepiej) odczujemy my wszyscy, a jak się nie uda to zwinie manele i z problemem zostanie gmina a nie Pan Ariel.
Zgłoś administratorowi
Alicja
+4 # Alicja 2019-12-03 16:27
Zdaje sobie sprawę, że umiejętność czytania ze zrozumieniem jest trudną sztuką. Pozostaje mi tylko doradzić ćwiczenie tej umiejętności. Pewnie nie raz nie dwa przyda się w żuciu. Skoro ktoś szuka lekarzy = że ich nie ma. Pan Ariel, nie jest żadnym naszym ,, wybawicielem” jest to czysty biznes.
Zgłoś administratorowi
Franio
+8 # Franio 2019-12-03 20:09
http://www.krs-online.com.pl/msig-5645-15289.html
Zgłoś administratorowi
Franio
+9 # Franio 2019-12-03 20:27
CMF-RM Sp. z o.o. to jest firma, która zajmuje się ratownictwem medycznym i szkoleniami. Więcej informacji w sieci nie ma, nawet w 32 tys. Ząbkach.
Zgłoś administratorowi
Leszek Simonowicz
-6 # Leszek Simonowicz 2019-12-03 21:05
Jak każda działalność, tak i ta musi opierać się o wynagrodzenie za pracę i rachunek ekonomiczny. Nie widzę w tym nic zdrożnego. Na zarzut, że pierwsza lepsza osoba z ulicy mogłaby zacząć taki biznes - należy odpowiedzieć... TAK. Tak obecnie jest. Właśnie tak działa rynek. Każdy z komentujących ma prawo i możliwość rejestrować działalność w (dowolnej) gminie i zająć się tworzeniem podstawowej opieki zdrowotnej. Jest sporo gmin w których można próbować... wystarczy zorganizować miejsce, ogarnąć księgowość, finansowanie z NFZ, zatrudnić lekarzy i pielęgniarki, zapewnić laboratorium, skład akt, ochronę danych osobowych, sanepid, straż pożarną i przechowywanie leków. Nie ma żadnych formalnych przeszkod. Proszę brać śmiało.

Mimo to należy podkreślić że po pierwsze Pan Ariel i jego wspólnicy to ludzie wiarygodni, z doświadczeniem i chęcią organizacji podstawowej opieki zdrowotnej w warunkach dość trudnych. Spora ilość pacjentów w zaawansowanym wieku oznacza znaczny nakład pracy. Lokalizacja nie jest atrakcyjna dla młodych lekarzy, którzy zazwyczaj kierują się ... możliwością kształcenia dzieci (i tu to na co kilkukrotnie zwracałem uwagę) i skomunikowamiem z dużymi miastami.

Powinny być wdzięczni za zaangażowanie zarówno Pana Ariela jak również poprzednio zatrudnionych w spółce COR lekarzy. Gdyby nie oni podejrzewam, że Resko pozostałoby bez opieki zdrowotnej już 2 stycznia.
Zgłoś administratorowi
Alicja
+4 # Alicja 2019-12-03 21:17
Szanowny Panie Radny.... na szczęście żyjemy w demokratycznym kraju i wyborcy będą mogli Państwa za Wasze decyzje rozliczyć. Podejrzewam, że za parę miesięcy będę musiała swoje komentarze powtórzyć. Jeżeli będzie taka potrzeba do nawet na sesji Rady Miejskiej. Owocnej pracy i mądrych decyzji.
Zgłoś administratorowi
Paweł
+9 # Paweł 2019-12-03 22:05
Komentując artykuł o rekrutacji lekarzy na miesiąc przed przejęciem przychodni odbiegliśmy do niezdrożnych teorii ekonomicznych etc. Już wiemy, że nowy zarządca przychodni jest odważny, dobry i wspaniałomyślny, ale to są póki co suche slogany dobre do reklam. Póki co liczą się fakty tj. sprawna obsługa POZ w Resku dzięki pełnej kadrze medycznej.
Zgłoś administratorowi
Andrzej
+2 # Andrzej 2019-12-03 22:06
Szanowni Państwo to nie żadne ratowanie życia mieszkańców to po prostu biznes ALICJA ma rację , DAWID ludzie na budowanie autostrad też podpisują umowy a później jest jak jest ,Panie Simonowicz czy Pan czyta co pisze chyba nie bo by Pan nie pisał niech Pan wytłumaczy dlaczego oferta lekarzy doświadczonych z Nowogardu została odrzucona i mieliby blisko do pracy i nie trzeba by było zapewniać im zakwaterowania?
Zgłoś administratorowi
Leszek
-7 # Leszek 2019-12-03 22:29
Szanowna Pani Alicjo. Pokładam nadzieję w tym że jakość świadczonych usług będzie pozytywnie oceniona. Z każdym komentarzem liczę się bez grozby rozliczania z decyzji, a na sesję, czy komisję Rady jak najbardziej zapraszam. Jeśli potrzeba mogę Pani głos przekazać - proszę o kontakt prywatny, choćby przez Messenger. Chętnie odpowiem na nurtujące Panią pytania.
Zgłoś administratorowi
Alicja
0 # Alicja 2019-12-03 22:41
Szanowby Panie Radny....z całym szacunkiem, ale o głos mieszkańców mogli się Państwo pytać przed podjęciem decyzji, a nie po fakcie. Proszę równnież wziąć pod rozwagę, że słowna gwarancie że ,, mam lekarzy" w rzeczywistości nie oznacza teo, że się tych lekarzy ma! I to jest właśnie MERITUM sprawy, którego WY państwo nie rozumiecie.
Zgłoś administratorowi
Leszek Simonowicz
-6 # Leszek Simonowicz 2019-12-03 22:45
Panie Andrzeju - dobrze dyskusje budować na faktach. Wydaje mi się że nie do końca orientuje się Pan w ofercie Nowogardu i roli Rady i Burmistrza. Ucinając zbędną dyskusje zauważę jedynie, że Nowogard jako miasto już ma zauważalne braki w lekarzach POZ. To między innymi ten fakt przeważył w poparciu konkretnej oferty. Za lepsza uznano tę w której wprowadzeni zostaliby lekarze jedynie dla Reska.

A może zdradzi Pan jacy to lekarze z Nowogardu mieliby pracować w Resku?
Zgłoś administratorowi
Leszek Simonowicz
-5 # Leszek Simonowicz 2019-12-03 22:57
Dla przypomnienia faktow... http://radioszczecin.pl/1,369104,nietypowe-ogloszenie-o-prace-w-nowogardzie
Zgłoś administratorowi
Alicja
+1 # Alicja 2019-12-03 23:07
Za to Pan Ariel musiał przedstawiń Państwu wiele
nazwisk swoich lekarzy, które z pewnością zdeterninowały jego wybór. Bo przecież bez podania nazwisk nikt nie podjąłby takiej decyzji?? Proszę poprawić mnie jeżeli nie mam racji.
Zgłoś administratorowi
Franio
+6 # Franio 2019-12-03 23:33
Niestety kultura współpracy radnych z mieszkańcami i mieszkańców z radnymi nie istnieje. Przed wyborami rozmawiamy, ale tylko do bramy, później się nie znamy. Ilu mieszkańców jest na sesjach rady? Pani Alicjo, bywa tam Pani? Ja często zazdroszczę Panu Leszkowi i Panu Andrzejowi odwagi w wyrażaniu swojego zdania, ale bez wsparcia mieszkańców Reska sami nic nie zdziałają.
Zgłoś administratorowi
Dawid
-3 # Dawid 2019-12-04 07:18
Trzeba wiedzieć co się pisze i to rozumieć... tak to nie odwaga a czysty biznes, biznes trzeba umieć prowadzić, p. Ariel pewnie ze swoimi wspólnikami wie co robi bo takowy biznes prowadzi, skoro zapewnia ze ma pracowników to trzeba ufać ze tak jest, a kolejni lekarze są potrzebni żeby robić jeszcze wieprzy biznes. Nie sadze by nasi włodarze podpisali umowę nie mając konkretów i zabezpieczenia w postaci lekarzy, co do szpitala w Nowogardzie to raczej zły przykład ponieważ sami borykają się z problemem braku personelu- oddział polozniczo-noworodkowy zamknięty z tego tytułu, a była to jednostka jedna z najlepszych w województwie.Dyrektor nie znalazł pracowników tylu aby spokojnie zabezpieczyć oddział, tak wiec sadze ze miałby problemy z lekarzami do Reska. Co do mojej poprzedniej wypowiedzi to nadal twierdze ze przemawia przez Was zazdrość... więcej osób potrafi krytykować niż wesprzeć dobrym slowem....
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+1 # Arkadiusz 2019-12-04 17:03
Mam wrażenie, że większość komentujących nie wie, lub nie rozumie, że oferta Nowogardu polegała na przejęciu pacjentów i zapewnieniu tych samych lekarzy, wspartych siłą jednego lekarza z doskoku z Nowogardu, przy prawdopodobnym przeniesieniu placówki na teren szpitala. Świetny biznes dla starszych pacjentów... Jeszcze gorszy dla matek z dziećmi i samych dzieci.

Myślę że decyzja o poszukiwaniu lekarzy na stałe to najlepsze co można zrobić dla Reska i regionu.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-3 # Arkadiusz 2019-12-04 19:16
Warto wspomnieć, że poszukiwanie nowych lekarzy mapodwojny sens - znajdując np. 5, w tym 3 zatrudnianych na kontrakt daje możliwość ułożenia luznego grafiku i prace również w okolicznych szpitalach, wraz z rozwojem jaki to umożliwia. Także na prawdę nie dziwi, że szukają kolejnych.
Zgłoś administratorowi
Franio
+3 # Franio 2019-12-04 22:48
Aruś, teraz to puściłeś wodze fantazji na całego. Nie wiem, czy zauważyłeś, że w Resku od dawna nie ma i nie było młodego lekarza rodzinnego. Sytuację ratowali jedynie emeryci, ale oni już powiedzieli "dosyć" temu systemowi. Problemy szpitala w Nowogardzie (jak i w całej Polsce) wynikają z braku lekarzy. Możesz zaklinać rzeczywistość, ale już wielu mieszkańców tego kraju doszło do wniosku, że zostanie nam niedługo tylko modlitwa o zdrowie. Chciałbym się mylić, ale niestety stan służby zdrowia jest dramatyczny - jak to niektórzy określają "bliski zawałowi".
https://kurierlubelski.pl/lekarze-nie-chca-pracowac-na-wsiach-wola-w-miescie/ar/9765017
https://www.prawo.pl/zdrowie/braki-lekarzy-w-szpitalach-i-przychodniach-lekarzy-rodzinnych,457916.html
Zgłoś administratorowi
Adam K.
0 # Adam K. 2019-12-05 07:45
Franek - to się nie kłóci ze słowami poprzedników. Odniosę się krótko do zarzutów jakie były wcześniej.

Poszukiwanie młodych lekarzy ma sens. Jest dobre poparcie kogoś kto chce szukać młodych lekarzy i ściągnąć do Reska w odróżnieniu od kogoś kto sieje wizje dojazdu kilku kolejnych emerytów z sąsiedniej miejscowości.

Ja wolę młodego lekarza od razu po studiach na 25 lat, niż doświadczonego praktyka szpitalnego na 3 lata. Nowa przychodnia może powstać tylko jeśli będzie szansa na wieloletnie wykorzystanie. Szpital z Nowogardu raczej nie zainwestowałby środków w placówkę przychodni w Resku. Oferta którą poparli Radni i Burmistrz jest o wiele korzystniejsza. Trzymam kciuki za plan Ariela i zgodnie z prosbą rozsyłam ogłoszenie w świat przez swego facebooka...
Zgłoś administratorowi