Pin It

Już wiemy, że spółka lekarska "COR" z Reska ma nowego właściciela, który formalnie zacznie działać od nowego roku. Mieliśmy też zapewnienia, że w naszej przychodni pojawią się nowi, młodzi lekarze. Od kilku dni, w internecie krąży ogłoszenie o pracy dla lekarzy w POZ Resko. Dlaczego?

Do naszej redakcji hurtowo zaczęły napływać pytania od zaniepokojonych mieszkańców gminy Resko. Poniżej fragment takiej korespondencji:

- Szanowni Państwo czy moglibyście wyjaśnić jak to nasza gmina załatwiła lekarzy, a dwa dni temu wyszło ogłoszenie o zapotrzebowaniu na lekarzy przez Pana Szczotoka? Nie dość, że cała służba zdrowia to tragedia to i tak chyba nasi lekarze, ktoś wygrywa a później szuka ludzi do pracy, a podobno mieliśmy chętnych lekarzy z doświadczeniem z Nowogardu. To weźmiemy co dostaniemy, nawet w trakcie robienia specjalizacji, a jeszcze nie wiadomo czy znajdą się chętni (...)

Poprosiliśmy  przedstawiciela nowej spółki, pana Ariela Szczotoka o wyjaśnienia. Poniżej treść otrzymanego komunikatu:

- Ogłoszenie o poszukiwaniu lekarzy do przychodni w Resku jest naturalnym procesem.  Nie kończymy rekrutacji personelu i nie zakończymy jej nawet po zamknięciu grafików na najbliższe pół roku. Zgodnie z obietnicą chcemy podnieść jakość świadczonych usług medycznych. Aby móc to zrobić musimy zbudować swoją szeroką bazę lekarzy. Mamy taką na Mazowszu - i mimo tego wciąż rozmawiamy z lekarzami.

Osobiście nie znam dobrze prowadzonej przychodni - nie prowadzącej ciągłej analizy rynku pod względem dostępności lekarzy. Aby zapewnić ciągłość pracy, odpowiedni poziom świadczonych usług MUSIMY rekrutować. I będziemy to robić. Pielęgniarki z Reska miały już możliwość poznać jednego z lekarzy z którymi podjęliśmy współpracę.

Także uspokajam - jest to naturalny proces zarządzania podmiotem leczniczym. Będzie trwał już ciągle. I nie zamierzamy z niego rezygnować. Dla dobra mieszkańców.

Otrzymaliśmy zielone światło na organizację POZ na 6 tygodnie przed jego planowym zamknięciem. Mamy EKSTREMALNIE mało czasu na organizację całego przedsięwzięcia. Cały mój zespół pracuje na maksymalnych obrotach, aby dopiąć tematy organizacyjno - prawne oraz kadrowe. Uspokajam i zapewniam - 2 - go stycznia przychodnia będzie otwarta i będą tam lekarze.  I TAK będą to MŁODZI lekarze bo takich właśnie szukamy.

Ariel Szczotok

Rozmowy z lekarzami trwają, być może nowa oferta pracy w Resku okaże się dla nich atrakcyjna... .

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Marta55
+2 # Marta55 2019-12-02 20:36
Serdeczne gratulacje dla członków Rady Miejskiej w Resku za powierzenie tak odpowiedzialnego zadania osobie, która nie miała zapewnionej kadry medycznej dla placówki obejmującej 6 tys. osób.!! Wychodzi na to, że zielone światło na prowadzenie przychodni mogła dostać pierwsza lepsza osoba z ulicy!! Gratulacje!!
Zgłoś administratorowi
Paweł
+9 # Paweł 2019-12-02 21:03
„Naturalnym procesem” jest rekrutacja kadry na chwile przed rozpoczęciem działalności na własnych warunkach. To ciekawe. Nie porównujmy tez Reska do podwarszawkich Ząbek, które ma ok. 5 razy więcej mieszkańców.
Zgłoś administratorowi
Alicja
+5 # Alicja 2019-12-02 22:20
Daje im góra 3 miesiące w Resku.. narobią bałaganu i pojadą. A my mieszkańcy zostaniemy z jeszcze większym problemem...
Zgłoś administratorowi
Dawid
-2 # Dawid 2019-12-03 06:06
Zawiść, zazdrość itd. przelewa się w waszych wypowiedziach. Czemu żadne z Was nie pogratuluje, nie powie dobrego zdania o tym że Ariel jest odważny iż podejmuje się tego zadania aby pomoc nam wszystkim w tak krótkim czasie???? Skoro podpisali umowę to spółka z Warszawy musiała zapewnić lekarzy. W waszej wypowiedzi pada zdanie „ Wychodzi na to, że zielone światło na prowadzenie przychodni mogła dostać pierwsza lepsza osoba z ulicy!!” Firma z Warszawy nie jest pewnie pierwsza lepsza skoro prowadzi taka działalność a na marginesie to Wy szanowni wypowiadający się negatywnie na 100% zrobilibyście to lepiej.... założę się że pierwsi będziecie w kolejkach stać do tych lekarzy.Precz z prezesem!!
Zgłoś administratorowi
Kaśka
+1 # Kaśka 2019-12-03 14:44
Więcej optymizmu kochani.Nie można z góry zakładać,że będzie źle.Ja myślę,że będzie lepiej niż teraz pod opieką lekarzy emerytów.Potrzebni nam są młodzi,operatywni i po nowemu wykształceni lekarze.Chyba wszyscy tego chcemy .Więc nie krytykujcie zawczasu.Dajmy im spokojnie się zorganizować :-)
Zgłoś administratorowi
Paweł
+9 # Paweł 2019-12-03 16:23
Za tą swoją „odwagę” szanowny Pan Ariel dostaje swoją działkę bo przecież nie jest wolontariuszem. Ewentualne skutki tego czy mu się to uda (oczywiście życzę jak najlepiej) odczujemy my wszyscy, a jak się nie uda to zwinie manele i z problemem zostanie gmina a nie Pan Ariel.
Zgłoś administratorowi
Alicja
+5 # Alicja 2019-12-03 16:27
Zdaje sobie sprawę, że umiejętność czytania ze zrozumieniem jest trudną sztuką. Pozostaje mi tylko doradzić ćwiczenie tej umiejętności. Pewnie nie raz nie dwa przyda się w żuciu. Skoro ktoś szuka lekarzy = że ich nie ma. Pan Ariel, nie jest żadnym naszym ,, wybawicielem” jest to czysty biznes.
Zgłoś administratorowi
Franio
+8 # Franio 2019-12-03 20:09
http://www.krs-online.com.pl/msig-5645-15289.html
Zgłoś administratorowi
Franio
+9 # Franio 2019-12-03 20:27
CMF-RM Sp. z o.o. to jest firma, która zajmuje się ratownictwem medycznym i szkoleniami. Więcej informacji w sieci nie ma, nawet w 32 tys. Ząbkach.
Zgłoś administratorowi
Leszek Simonowicz
-7 # Leszek Simonowicz 2019-12-03 21:05
Jak każda działalność, tak i ta musi opierać się o wynagrodzenie za pracę i rachunek ekonomiczny. Nie widzę w tym nic zdrożnego. Na zarzut, że pierwsza lepsza osoba z ulicy mogłaby zacząć taki biznes - należy odpowiedzieć... TAK. Tak obecnie jest. Właśnie tak działa rynek. Każdy z komentujących ma prawo i możliwość rejestrować działalność w (dowolnej) gminie i zająć się tworzeniem podstawowej opieki zdrowotnej. Jest sporo gmin w których można próbować... wystarczy zorganizować miejsce, ogarnąć księgowość, finansowanie z NFZ, zatrudnić lekarzy i pielęgniarki, zapewnić laboratorium, skład akt, ochronę danych osobowych, sanepid, straż pożarną i przechowywanie leków. Nie ma żadnych formalnych przeszkod. Proszę brać śmiało.

Mimo to należy podkreślić że po pierwsze Pan Ariel i jego wspólnicy to ludzie wiarygodni, z doświadczeniem i chęcią organizacji podstawowej opieki zdrowotnej w warunkach dość trudnych. Spora ilość pacjentów w zaawansowanym wieku oznacza znaczny nakład pracy. Lokalizacja nie jest atrakcyjna dla młodych lekarzy, którzy zazwyczaj kierują się ... możliwością kształcenia dzieci (i tu to na co kilkukrotnie zwracałem uwagę) i skomunikowamiem z dużymi miastami.

Powinny być wdzięczni za zaangażowanie zarówno Pana Ariela jak również poprzednio zatrudnionych w spółce COR lekarzy. Gdyby nie oni podejrzewam, że Resko pozostałoby bez opieki zdrowotnej już 2 stycznia.
Zgłoś administratorowi
Alicja
+5 # Alicja 2019-12-03 21:17
Szanowny Panie Radny.... na szczęście żyjemy w demokratycznym kraju i wyborcy będą mogli Państwa za Wasze decyzje rozliczyć. Podejrzewam, że za parę miesięcy będę musiała swoje komentarze powtórzyć. Jeżeli będzie taka potrzeba do nawet na sesji Rady Miejskiej. Owocnej pracy i mądrych decyzji.
Zgłoś administratorowi
Paweł
+10 # Paweł 2019-12-03 22:05
Komentując artykuł o rekrutacji lekarzy na miesiąc przed przejęciem przychodni odbiegliśmy do niezdrożnych teorii ekonomicznych etc. Już wiemy, że nowy zarządca przychodni jest odważny, dobry i wspaniałomyślny, ale to są póki co suche slogany dobre do reklam. Póki co liczą się fakty tj. sprawna obsługa POZ w Resku dzięki pełnej kadrze medycznej.
Zgłoś administratorowi
Andrzej
+3 # Andrzej 2019-12-03 22:06
Szanowni Państwo to nie żadne ratowanie życia mieszkańców to po prostu biznes ALICJA ma rację , DAWID ludzie na budowanie autostrad też podpisują umowy a później jest jak jest ,Panie Simonowicz czy Pan czyta co pisze chyba nie bo by Pan nie pisał niech Pan wytłumaczy dlaczego oferta lekarzy doświadczonych z Nowogardu została odrzucona i mieliby blisko do pracy i nie trzeba by było zapewniać im zakwaterowania?
Zgłoś administratorowi
Leszek
-8 # Leszek 2019-12-03 22:29
Szanowna Pani Alicjo. Pokładam nadzieję w tym że jakość świadczonych usług będzie pozytywnie oceniona. Z każdym komentarzem liczę się bez grozby rozliczania z decyzji, a na sesję, czy komisję Rady jak najbardziej zapraszam. Jeśli potrzeba mogę Pani głos przekazać - proszę o kontakt prywatny, choćby przez Messenger. Chętnie odpowiem na nurtujące Panią pytania.
Zgłoś administratorowi
Alicja
+1 # Alicja 2019-12-03 22:41
Szanowby Panie Radny....z całym szacunkiem, ale o głos mieszkańców mogli się Państwo pytać przed podjęciem decyzji, a nie po fakcie. Proszę równnież wziąć pod rozwagę, że słowna gwarancie że ,, mam lekarzy" w rzeczywistości nie oznacza teo, że się tych lekarzy ma! I to jest właśnie MERITUM sprawy, którego WY państwo nie rozumiecie.
Zgłoś administratorowi
Leszek Simonowicz
-7 # Leszek Simonowicz 2019-12-03 22:45
Panie Andrzeju - dobrze dyskusje budować na faktach. Wydaje mi się że nie do końca orientuje się Pan w ofercie Nowogardu i roli Rady i Burmistrza. Ucinając zbędną dyskusje zauważę jedynie, że Nowogard jako miasto już ma zauważalne braki w lekarzach POZ. To między innymi ten fakt przeważył w poparciu konkretnej oferty. Za lepsza uznano tę w której wprowadzeni zostaliby lekarze jedynie dla Reska.

A może zdradzi Pan jacy to lekarze z Nowogardu mieliby pracować w Resku?
Zgłoś administratorowi
Leszek Simonowicz
-6 # Leszek Simonowicz 2019-12-03 22:57
Dla przypomnienia faktow... http://radioszczecin.pl/1,369104,nietypowe-ogloszenie-o-prace-w-nowogardzie
Zgłoś administratorowi
Alicja
+2 # Alicja 2019-12-03 23:07
Za to Pan Ariel musiał przedstawiń Państwu wiele
nazwisk swoich lekarzy, które z pewnością zdeterninowały jego wybór. Bo przecież bez podania nazwisk nikt nie podjąłby takiej decyzji?? Proszę poprawić mnie jeżeli nie mam racji.
Zgłoś administratorowi
Franio
+7 # Franio 2019-12-03 23:33
Niestety kultura współpracy radnych z mieszkańcami i mieszkańców z radnymi nie istnieje. Przed wyborami rozmawiamy, ale tylko do bramy, później się nie znamy. Ilu mieszkańców jest na sesjach rady? Pani Alicjo, bywa tam Pani? Ja często zazdroszczę Panu Leszkowi i Panu Andrzejowi odwagi w wyrażaniu swojego zdania, ale bez wsparcia mieszkańców Reska sami nic nie zdziałają.
Zgłoś administratorowi
Dawid
-4 # Dawid 2019-12-04 07:18
Trzeba wiedzieć co się pisze i to rozumieć... tak to nie odwaga a czysty biznes, biznes trzeba umieć prowadzić, p. Ariel pewnie ze swoimi wspólnikami wie co robi bo takowy biznes prowadzi, skoro zapewnia ze ma pracowników to trzeba ufać ze tak jest, a kolejni lekarze są potrzebni żeby robić jeszcze wieprzy biznes. Nie sadze by nasi włodarze podpisali umowę nie mając konkretów i zabezpieczenia w postaci lekarzy, co do szpitala w Nowogardzie to raczej zły przykład ponieważ sami borykają się z problemem braku personelu- oddział polozniczo-noworodkowy zamknięty z tego tytułu, a była to jednostka jedna z najlepszych w województwie.Dyrektor nie znalazł pracowników tylu aby spokojnie zabezpieczyć oddział, tak wiec sadze ze miałby problemy z lekarzami do Reska. Co do mojej poprzedniej wypowiedzi to nadal twierdze ze przemawia przez Was zazdrość... więcej osób potrafi krytykować niż wesprzeć dobrym slowem....
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
0 # Arkadiusz 2019-12-04 17:03
Mam wrażenie, że większość komentujących nie wie, lub nie rozumie, że oferta Nowogardu polegała na przejęciu pacjentów i zapewnieniu tych samych lekarzy, wspartych siłą jednego lekarza z doskoku z Nowogardu, przy prawdopodobnym przeniesieniu placówki na teren szpitala. Świetny biznes dla starszych pacjentów... Jeszcze gorszy dla matek z dziećmi i samych dzieci.

Myślę że decyzja o poszukiwaniu lekarzy na stałe to najlepsze co można zrobić dla Reska i regionu.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-4 # Arkadiusz 2019-12-04 19:16
Warto wspomnieć, że poszukiwanie nowych lekarzy mapodwojny sens - znajdując np. 5, w tym 3 zatrudnianych na kontrakt daje możliwość ułożenia luznego grafiku i prace również w okolicznych szpitalach, wraz z rozwojem jaki to umożliwia. Także na prawdę nie dziwi, że szukają kolejnych.
Zgłoś administratorowi
Franio
+4 # Franio 2019-12-04 22:48
Aruś, teraz to puściłeś wodze fantazji na całego. Nie wiem, czy zauważyłeś, że w Resku od dawna nie ma i nie było młodego lekarza rodzinnego. Sytuację ratowali jedynie emeryci, ale oni już powiedzieli "dosyć" temu systemowi. Problemy szpitala w Nowogardzie (jak i w całej Polsce) wynikają z braku lekarzy. Możesz zaklinać rzeczywistość, ale już wielu mieszkańców tego kraju doszło do wniosku, że zostanie nam niedługo tylko modlitwa o zdrowie. Chciałbym się mylić, ale niestety stan służby zdrowia jest dramatyczny - jak to niektórzy określają "bliski zawałowi".
https://kurierlubelski.pl/lekarze-nie-chca-pracowac-na-wsiach-wola-w-miescie/ar/9765017
https://www.prawo.pl/zdrowie/braki-lekarzy-w-szpitalach-i-przychodniach-lekarzy-rodzinnych,457916.html
Zgłoś administratorowi
Adam K.
-1 # Adam K. 2019-12-05 07:45
Franek - to się nie kłóci ze słowami poprzedników. Odniosę się krótko do zarzutów jakie były wcześniej.

Poszukiwanie młodych lekarzy ma sens. Jest dobre poparcie kogoś kto chce szukać młodych lekarzy i ściągnąć do Reska w odróżnieniu od kogoś kto sieje wizje dojazdu kilku kolejnych emerytów z sąsiedniej miejscowości.

Ja wolę młodego lekarza od razu po studiach na 25 lat, niż doświadczonego praktyka szpitalnego na 3 lata. Nowa przychodnia może powstać tylko jeśli będzie szansa na wieloletnie wykorzystanie. Szpital z Nowogardu raczej nie zainwestowałby środków w placówkę przychodni w Resku. Oferta którą poparli Radni i Burmistrz jest o wiele korzystniejsza. Trzymam kciuki za plan Ariela i zgodnie z prosbą rozsyłam ogłoszenie w świat przez swego facebooka...
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x