RESKO. 8 kwietnia wieczorem w Hali Widowiskowo – Sportowej Zespołu Szkół w Resku, działacze, sportowcy i goście Inauguracji aktywnie uczestniczyli w IX Gali Sportu Powiatu Łobeskiego wręczając puchary i wyróżnienia najlepszym sportowcom powiatu łobeskiego za osiągnięcia w 2016 roku. Wyróżnienia również otrzymali organizatorzy sportu i trenerzy.
Podczas Gali Sportu oprócz wręczenia laureatom nagród, przygotowano program artystyczny. Były pokaz zumby i tańca towarzyskiego w wykonaniu szkoły tańca "ISKRA", występ artystyczny uczennic z Zespołu Szkół w Łobzie oraz łobeskich solistek z prywatnej szkoły gry w Łobzie, a także pokaz iluzji scenicznej w wykonaniu Przemka Lieske.
Gwoździem programu był występ Justyny Sawickiej - finalistki Must Be The Music wraz z zespołem GAMBIT.
Laureaci IX Gali Sportu Powiatu Łobeskiego, Resko 08.04.2016 r.
Statuetki i grawertony otrzymali:
Kategoria: NAJLEPSZY SPORTOWIEC – UCZEŃ SZKOŁY PODSTAWOWEJ:
1) JULIA WOJSZ – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W ŁOBZIE
2) NATALIA CICHOSZ – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W ŁOBZIE
3) PATRYK FRANASZEK – PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BEŁCZNIE
4) JULIA CICHOCKA – SZKOŁA PODSTAWOWA W WOJTASZYCACH
5) JOANNA JARZĄBEK – SZKOŁA PODSTAWOWA W DOBREJ
6) JAKUB LENKIEWICZ – SZKOŁA PODSTAWOWA W RUNOWIE POMORSKIM
7) AGATA PIERÓG – SZKOŁA PODSTAWOWA W WĘGORZYNIE
8) KACPER SKRILEC – SZKOŁA PODSTAWOWA W RESKU
9) MICHAŁ STAWINOGA – SZKOŁA PODSTAWOWA W STAROGARDZIE
10) OLIWIER ZNAMIEROWSKI – SZKOŁA PODSTAWOWA W RADOWIE MAŁYM
Kategoria: NAJLEPSZY SPORTOWIEC – UCZEŃ GIMNAZJUM:
1) ALEKSANDER BIAŁECKI – GIMNAZJUM W RADOWIE MAŁYM
2) WERONIKA CZYŻAK – GIMNAZJUM W DOBREJ
3) ZUZANNA FREJ – GIMNAZJUM W RESKU
4) ALEKSANDRA LEWANDOWSKA – GIMNAZJUM W WĘGORZYNIE
5) KLAUDIA URBAŃSKA – GIMNAZJUM W ŁOBZIE
Kategoria: NAJLEPSZY SPORTOWIEC – UCZEŃ SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ:
1) MATEUSZ GUNERA – ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. T. KOŚCIUSZKI W ŁOBZIE
2) MARTA JAROSZ – LICEUM W RESKU
Kategoria: DRUŻYNA ROKU 2015:
1) MLKS „ŚWIATOWID 63” ŁOBEZ, Gmina Łobez
2) MARIUSZ PONIEWIERA – TRENER, MLKS „ŚWIATOWID 63” ŁOBEZ, Gmina Łobez
3) AKADEMIA PIŁKARSKA ROCZNIK 2006, Gmina Resko
4) DARIUSZ ZNAJEWSKI – TRENER, AKADEMIA PIŁKARSKA ROCZNIK 2006, Gmina Resko
5) SZTAFETA SZWEDZKA DZIEWCZĄT GIMNAZJUM DOBRA, GMINA DOBRA
6) JANUSZ ŁUKOMSKI – TRENER, SZTAFETA SZEDZKA DZIEWCZĄT GIMNAZJUM DOBRA, Gmina Węgorzyno
7) SZTAFETA SZWEDZKA DZIEWCZĄT SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WĘGORZYNIE, Gmina Węgorzyno
8) DARIUSZ CZAJKA – TRENER, SZTAFETA SZWEDZKA DZIEWCZĄT SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WĘGORZYNIE, Gmina Węgorzyno
9) OLDBOJE RADOWO MAŁE, Gmina Radowo Małe,
10) ADRIAN MAŁY – TRENER, OLDBOJE RADOWO MAŁE, Gmina Radowo Małe
Kategoria: DZIAŁACZ SPORTOWY
1. MARTA JABŁOŃSKA- siatkówka
2. KATARZYNA RZEPKOWSKA – piłka nozna
3. ARKADIUSZ MAJEWSKI - koszykówka
4. ZENON MISZCZYSZYN – tenis ziemny
5. OLIWER CYBULSKI – tenis ziemny
6. CEZARY BANASIAK - karate
7. DARIUSZ I JOANNA DUSZA - karate
Kategoria:POZOSTAŁE DYSCYPLINY SPORTOWO – REKREACYJNE w 2015.
1) ROMAN WAWRZYNIAK – KLUB BRYDŻA SPORTOWEGO, TKKF „BŁYSKAWICA” Łobez,
2) ADAM KOGUT – KLUB TURYSTYKI PIESZEJ, TKKF „BŁYSKAWICA” Łobez,
3) ELŻBIETA JANKOWSKA - KOGUT, TKKF „BŁYSKAWICA” Łobez,
4) JANUSZ GOSŁAWSKI – KLUB WĘDKARSKI „REGA”, TKKF BŁYSKAWICA Łobez,
5) ELŻBIETA SZCZĘSNY – KLUB MIŁOŚNIKÓW NORDIC WALKING, TKKF „BŁYSKAWICA” Łobez,
6) OLIWER CYBULSKI – KLUB MTB, TKKF „BŁYSKAWICA” Łobez,
7) MARIAN SZYJKA – SEKCJA GIER ZESPOŁOWYCH, TKKF „BŁYSKAWICA” Łobez,
8) WIKTOR MAZAN – KLUB TENISA STOŁOWEGO, TKKF „BŁYSKAWICA” Łobez,
9) TADEUSZ WESOŁOWSKI – ŁOBESKI KLUB MORSÓW „GOŁO – LEDŹ”, TKKF „BŁYSKAWICA” Łobez,
10) RAFAŁ PETER – SEKCJA SZACHOWA, TKKF „BŁYSKAWICA” Łobez,
11) EWA CYBULSKA – SEKCJA TENISA ZIEMNEGO „ŁOBEZ BREAK POINT TENIS CLUB”, TKKF „BŁYSKAWICA” Łobez
12) KATARZYNA RADOMSKA – TRENER, SZKOŁA TAŃCA „ISKRA” Łobez,
13) ARTUR PROCZAK I ZUZANNA MAŁY, PARA TAŃCA TOWARZYSKIEGO KLASY F 10-11 LAT, „SZKOŁA TAŃCA ISKRA”
14) PIOTR KIEDROWICZ – LEKKOATLETYKA, LŁKB „TRUCHT” Łobez
15) TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW RZEKI REGI
16) PZW KOŁO „PSTRĄG” w ŁOBZIE
17) PZW KOŁO „KARAŚ” w ŁOBZIE
18) PZW KOŁO „SUMIK” w RADOWIE MAŁYM
19) PZW KOŁO „ŁOSOŚ” w RESKU
20) PZW KOŁO „WĘGORZ” w WĘGORZYNIE
Kategoria: Nagroda Specjalna Starosty Łobeskiego
Jerzy Rakocy
Dom Dziecka w Łobzie
Kategoria: NAJLEPSZY SPORTOWIEC POWIATU ŁOBESKIEGO: dyplomy uznania i medale.
• JAKUB BODYS – lekkoatleta, najlepszy zawodnik UKS
przy Gimnazjum w Resku
• DAMIAN DZIERBICKI – piłka nożna, najlepszy zawodnik
LKS „Sparta” Węgorzyno
• MATEUSZ KRUPSKI – piłka nożna, najlepszy zawodnik
LKS „Radowia” Radowo Małe
• DAMIAN MOSIĄDZ – piłka nożna, najlepszy zawodnik
MLKS „Światowid 63” Łobez
• JULIA PONIEWIERA – lekkoatletka, najlepsza zawodniczka
UKS „SPŁYW” przy Zespole Szkół w Łobzie
• PAULINA ŻYDOWIEC – lekkoatletka, najlepsza zawodniczka
UKS „PROMYK” przy Zespole Szkół Gimnazjalnych w Łobez
WYRÓŻNIENIA
1) MAGDALENA WOJCIECHOWSKA – JKS „AMICO MOŁDAWIN” JEŹDZIECTWO
2) MATEUSZ GUNERA – MKS „OLIMP” ŁOBEZ - LEKKOATLETYKA
3) MAŁGORZATA MATERA – UKS „ARBOD” DOBRA – LEKKOATLETYKA
4) MARTA CELIŃSKA – UKS przy ZESPOLE SZKÓŁ W RESKO KOSZYKÓWKA
Trenerzy:
1) JANUSZ ŁUKOMSKI – TRENER, UKS „ARBOD” DOBRA, lekkoatletyka
2) KAZIMIERZ MIKUL – TRENER, MKS „OLIMP” ŁOBEZ, lekkoatletyka
3) JUSTYNA GRANKOWSKA – TRENER UKS przy ZESPOLE SZKÓŁ w RESKU, koszykówka
4) PAULINA GRYCIAK– TRENER, JKS „AMICO MOŁDAWIN”, jeździectwo
NAJLEPSZY SPORTOWIEC POWIATU ŁOBESKIEGO: I, II, III miejsce
AGATA PIERÓG NAJLEPSZY SPORTOWIEC POWIATU ŁOBESKIEGO ZA 2015 ROK
III MIEJSCE
LEKKOATLETYKA
SP WĘGORZYNO
MKS „OLIMP” ŁOBEZ
MICHAŁ PNIEWSKI NAJLEPSZY SPORTOWIEC POWIATU ŁOBESKIEGO ZA 2015 ROK
II MIEJSCE
KARATE
KYOKUSHIN CENTRUM
KULTURY RESKO
ELŻBIETA ROMEJ NAJLEPSZY SPORTOWIEC POWIATU ŁOBESKIEGO ZA 2015 ROK
I MIEJSCE
LEKKOATLETYKA
LŁKB „TRUCHT” ŁOBEZ
Trenerzy:
1) PIOTR KIEDROWICZ – TRENER, „LŁKB” TRUCHT ŁOBEZ, lekkoatletyka
2) CEZARY BANASIAK - TRENER, KARATE KYOKUSHIN CENTRUM KULTURY RESKO, karate
3) DARIUSZ CZAJKA – TRENER, SZKOŁA PODSTAWOWA W WĘGORZYNIE, lekkoatletyka
Pozostałe zdjęcia:
https://resko24.pl/aktualnosci/1135-laureaci-ix-gali-sportu-powiatu-lobeskiego.html?iccaldate=2025-04-1#sigProId0462ccd7f4
Więcej zdjęć w profilu: facebook.com/resko24
Skrót filmowy:
Resko24.pl, fot. Piotr Bartnicki