Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

"Koperta życia" to akcja, która jest skierowana do osób starszych, przewlekle chorych i samotnych. W „Kopercie życia” znajdują się informacje o stanie zdrowia pacjenta, jego dane osobowe oraz przyjmowane leki. Dzięki takiej informacji, służby ratownicze mogą jeszcze sprawniej reagować w przypadku stanów zagrożenia życia. Pierwsze koperty już trafiły do seniorów z terenu gminy Resko.

Życiodajna wiedza

Pomysł jest bardzo prosty i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych. Ważne jest, aby formularz był podpisany przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Do koperty powinno się również dołączyć, ostatnią historię chorobową z pobytu w szpitalu.

Gdzie umieścić kopertę?

Miejscem, w którym należy przechowywać "Kopertę Życia" jest lodówka, na której umieszcza się specjalną naklejkę informującą o tym, że tutaj znajduje się koperta. Istotne jest to, że lodówka jest ustalonym standardem - dzięki temu nie ma potrzeby przeszukiwania całego mieszkania, by odnaleźć informacje ratujące życie. Przecież w takich sytuacjach, czas jest bezcenny.

Odbierz kopertę

W Resku akcję koordynuje Centrum Usług Społecznych, to właśnie tam można odebrać kopertę, może to też zrobić inna osoba w imieniu seniora. Partnerem akcji jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej  "COR" w Resku.

Obecnie, na terenie gminy Resko trwa kampania informacyjna i spotkania z seniorami, którzy chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

Więcej szczegółowych informacji można odnaleźć na stronie: https://kopertazycia.pl/ 

- Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji mieszkańcy naszej gminy poczują się bezpieczniej. Jednak życzymy wszystkim, by nigdy nie dochodziło do sytuacji, w których będą one potrzebne. Informujemy, że udział w akcji jest dobrowolny i bezpłatny. Zachęcamy wszystkie osoby, które są samotne, chorujące przewlekle, aby w swoich lodówkach umieściły koperty życia - powiedziała Agnieszka Zielińska - Opar z Centrum Usług Społecznych w Resku.

Spotkanie informacyjne z seniorami w Resku:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x