Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wczoraj około godziny 17:50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łobzie został powiadomiony o tym, że w jednym z domów w miejscowości Siwkowice wybuchł pożar, a dwumiesięczne dziecko nie oddycha.

Niezwłocznie na miejsce pojechali dzielnicowi z Reska, którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia. Dziecko było przytomne, ale miało problemy z oddychaniem. St. sierż. Przemyslaw Bujny wziął na ręce chłopca, udrożnił drogi oddechowe poprzez usunięcie z ust nadmiaru śliny oraz odchylenie głowy do tyłu. W wyniku podjętych przez policjanta czynności niemowlę zaczerpnęło powietrza i zaczęło płakać.

Do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego dziecko miało kontrolowane funkcje życiowe. Następnie chłopiec został przekazany ratownikom medycznym i przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie.

Zdecydowane i fachowe działanie st. sierż. Przemysława Bujnego, który ma przeszkolenie Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP), bez wątpienia uratowało życie dziecka.

kom. Magdalena Rymszewicz, Komenda Powiatowa Policji w Łobzie


 Wczoraj, szerzej informowaliśmy o pożarze domu w Siwkowicach w artykule: https://resko24.pl/aktualnosci/3516-pozar-domu-w-siwkowicach-gm-resko-poszkodowane-dziecko-zdjecia-film.html

Resko24.pl/KPP Łobez

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x