Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Ostatni przystanek przed wielkim finałem! Maciej dotarł do Bułgarii, zatrzymał się w Warnie, gdzie można obejrzeć Cenotaf króla Władysława III Warneńczyka. Jest to miejsce, które bardzo mocno nawiązuje do historii Polski.

W związku z tym, że nasza relacja zapowiadała się na mocno historyczną, do naszej rozmowy dołączyła Ewa Kurzyk, nauczyciel historii w Zespole Szkół w Resku. Tradycyjnie Maciek opowiedział o swoim przedostatnim etapie podróży z Rumunii do Bułgarii. W czasie naszej rozmowy, do Stambułu pozostało tylko 500 kilometrów w bardzo górzystym terenie. Na szczęście obyło się bez kolejnych awarii roweru. Przekraczając granicę z Bułgarią, pojawiły się kolejne problemy związane z pandemią COVID-19.

W dalszej części relacji, do dyskusji włączyła się Ewa Kurzyk, która w rozmowie z Maćkiem poruszyła wiele wątków historycznych, nawiązujących do miejsc które już odwiedził podróżnik z Reska. W związku z tym, że jest to przedostatnia relacja, Maciej podziękował wszystkim którzy go wspierali, którzy utrzymywali z nim kontakt, włącznie z  naszym portalem w którym zamieszczaliśmy wszystkie relacje. Kolejna relacja już z Turcji.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Ewy Kurzyk z Maciejem Ciebierą.

Kilka zdjęć z Rumunii:

Bułgaria:

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x