Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Ostatni przystanek przed wielkim finałem! Maciej dotarł do Bułgarii, zatrzymał się w Warnie, gdzie można obejrzeć Cenotaf króla Władysława III Warneńczyka. Jest to miejsce, które bardzo mocno nawiązuje do historii Polski.

W związku z tym, że nasza relacja zapowiadała się na mocno historyczną, do naszej rozmowy dołączyła Ewa Kurzyk, nauczyciel historii w Zespole Szkół w Resku. Tradycyjnie Maciek opowiedział o swoim przedostatnim etapie podróży z Rumunii do Bułgarii. W czasie naszej rozmowy, do Stambułu pozostało tylko 500 kilometrów w bardzo górzystym terenie. Na szczęście obyło się bez kolejnych awarii roweru. Przekraczając granicę z Bułgarią, pojawiły się kolejne problemy związane z pandemią COVID-19.

W dalszej części relacji, do dyskusji włączyła się Ewa Kurzyk, która w rozmowie z Maćkiem poruszyła wiele wątków historycznych, nawiązujących do miejsc które już odwiedził podróżnik z Reska. W związku z tym, że jest to przedostatnia relacja, Maciej podziękował wszystkim którzy go wspierali, którzy utrzymywali z nim kontakt, włącznie z  naszym portalem w którym zamieszczaliśmy wszystkie relacje. Kolejna relacja już z Turcji.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Ewy Kurzyk z Maciejem Ciebierą.

Kilka zdjęć z Rumunii:

Bułgaria:

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x