Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Co roku w całej Polsce organizowane są uroczyste obchody święta przypadającego 15 sierpnia. Jednym z nich jest święto państwowe - Święto Wojska Polskiego, drugie - kościelne, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny (potocznie nazywane Świętem Matki Boskiej Zielnej).

W Resku tego dnia na rynku przy ratuszu odbywa się Reski Jarmark Świętego Bartłomieja. W tym roku była to już piąta edycja tej cyklicznej imprezy.
Już od rana na reskim rynku panował gwar i ruch. Ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w jarmarku, szykowali swoje stanowiska wystawowe. O godzinie 9.00 jarmark został oficjalnie rozpoczęty. Z każdą minutą pojawiało się coraz więcej mieszkańców Reska i okolic zainteresowanych tym, co lokalne stowarzyszenia i organizacje prezentują na swoich stanowiskach.

A było czym oko nacieszyć: kolorowe stoiska ozdobione kwiatami, były tłem do zaprezentowania, m.in.: pięknych obrazów, własnoręcznie uszytych poduszek, plecaków torebek, wyhaftowanych serwetek. Na dzieci czekała atrakcja w postaci dwóch pluszaków - Tygryska i Prosiaczka, spacerujących po placu, z którymi można było zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz fantazyjne pieski, kwiatki i inne dmuchańce, tworzone przez “Animacje Wariacje!”.

Nie można było oderwać wzroku także od “smaków lata zamkniętych w słoiku”, w związku z czym odwiedzający jarmark chętnie kupowali przetwory z sezonowych owoców i warzyw, nalewki i miód z własnej pasieki. Dużą popularnością cieszyły się domowe wypieki, które rozchodziły się jak świeże bułeczki. Kolejka chętnych ustawiała się do “GRH Militarni Resko”, którzy serowali specjały kuchni polowej.

Jedną z atrakcji tegorocznej edycji jarmarku był konkurs florystyczny w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci rywalizowały w kategorii “Kompozycje z kwiatów”, a dorośli - “Letnie bukiety i wianki”. O wygranej mieli zdecydować goście odwiedzający jarmark, którzy oddawali głos na najpiękniejszy bukiet. Po podliczeniu głosów okazało się, że wśród najmłodszych pierwsze miejsce zajęła Maja Łabas, drugie – Hania Hagno, a trzecie przypadło Mai Bilińskiej. Głosujący zadecydowali, że najpiękniejszy bukiet przygotowało Stowarzyszenie Nasz Zakątek - Stara Dobrzyca, a piękne były te autorstwa pani Anieli Muszyńskiej i sołectwa Dorowo.

Spotkanie na reskim rynku było także okazją do poszerzenia wiedzy m.in. na temat krwiodawstwa czy szczepień przeciw Covid 19.
Kolejna edycja Reskiego Jarmarku Świętego Bartłomieja pokazała, że lokalna społeczność ma wiele do zaoferowania, stowarzyszenia prężnie działają i chętnie chwalą się i dzielą efektami swojej pracy, a mieszkańcy Reska wspomagają ich funkcjonowanie.

Stowarzyszenie “Nasza Pasja”, organizator jarmarku, dziękuje wszystkim za przybycie i już dzieś zaprasza do udziału w kolejnej edycji imprezy. Do zobaczenia za rok!


Podziękowania dla Centrum Usług Społecznych w Resku

Stowarzyszenie "Nasza Pasja"  pragnie gorąco podziękować Centrum Usług Społecznych z Reska, za ogromne wsparcie i pełne zaangażowanie w czasie przygotowań i podczas samego jarmarku. Dzięki Waszej pomocy V Jarmark Świętego Bartłomieja zdecydowanie zyskał na swojej atrakcyjności.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i liczymy na dobrą współpracę.

Stowarzyszenie "Nasza Pasja"

jarmark ekipa cus

fot. Pracownicy CUS w Resku w czasie jarmarku.

Resko24.pl/Materiały prasowe Organizatora

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x