Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Chociaż od zakończenia „Kolorowych Wakacji” upłynęło już troszkę czasu, chcielibyśmy na chwilę wrócić wspomnieniami do tamtych dni. Od początku lipca, zgodnie z wieloletnią tradycją CK rozpoczęło cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Jak co roku chętnych nie brakowało.

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w dwóch grupach wiekowych. Panie Sylwia Grabowska i Mariola Robak dokładały wszelkich starań, aby każdego dnia czymś nowym zaskoczyć uczestników. Pracownia plastyczna codziennie wypełniała się gwarem wesołych rozmów w czasie których powstawały prawdziwe małe dzieła sztuki: wycinanki, wydzieranki, obrazy malowane na szkle i blejtramach, wytwory z plasteliny, modeliny i masy solnej.

Zajęcia taneczne (w formie zabawy dla najmłodszych) prowadził instruktor Szkoły Tańca „ISKRA” ze Świdwina p. Karol Radomski. Spacery, zabawy i gry sportowe, a w czasie gorszej pogody krzyżówki, łamigłówki i gry planszowe - to codzienność uczestników zajęć.

Dodatkowym urozmaiceniem było plenerowe przedstawienie dla dzieci pt. „Jeżyk i przyjaciele” oraz „Animacje morskie w wykonaniu Teatru Małych Form Teatralnych z Krakowa.

Podsumowaniem tegorocznych „ Kolorowych Wakacji” był wspólny wyjazd do parku rozrywki „Pomerania” w Dygowie.

Wakacje to również czas intensywnej pracy pań świetliczanek. Oprócz stałych uczestników zajęć świetlice wiejskie chętnie odwiedzały dzieci, które przyjechały z innych miejscowości na wakacje do rodziny. Zajęcia plastyczne, rekreacyjno-sportowe, wycieczki i wspólne zabawy wypełniały czas uczestnikom. Uatrakcyjnieniem codzienności były zajęcia kulinarne połączone z nocowaniem w świetlicach, jak również wspólne wyjazdy do „Pomeranii” i „Parku dinozaurów”.
Dla najmłodszych amatorów wakacyjnego czytania Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy oferowała sporo nowości wydawniczych.

Wakacje oczywiście jeszcze trwają, biblioteka niezmiennie zaprasza małych i dużych czytelników, pracują też w normalnym trybie świetlice wiejskie, a my życzymy wszystkim udanych pozostałych dni wakacji, zapraszając na popołudniowe zajęcia już od października.

Dyrekcja Centrum Kultury w Resku

Resko24.pl/mat. prasowe Centrum Kultury w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x