Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Chociaż od zakończenia „Kolorowych Wakacji” upłynęło już troszkę czasu, chcielibyśmy na chwilę wrócić wspomnieniami do tamtych dni. Od początku lipca, zgodnie z wieloletnią tradycją CK rozpoczęło cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Jak co roku chętnych nie brakowało.

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w dwóch grupach wiekowych. Panie Sylwia Grabowska i Mariola Robak dokładały wszelkich starań, aby każdego dnia czymś nowym zaskoczyć uczestników. Pracownia plastyczna codziennie wypełniała się gwarem wesołych rozmów w czasie których powstawały prawdziwe małe dzieła sztuki: wycinanki, wydzieranki, obrazy malowane na szkle i blejtramach, wytwory z plasteliny, modeliny i masy solnej.

Zajęcia taneczne (w formie zabawy dla najmłodszych) prowadził instruktor Szkoły Tańca „ISKRA” ze Świdwina p. Karol Radomski. Spacery, zabawy i gry sportowe, a w czasie gorszej pogody krzyżówki, łamigłówki i gry planszowe - to codzienność uczestników zajęć.

Dodatkowym urozmaiceniem było plenerowe przedstawienie dla dzieci pt. „Jeżyk i przyjaciele” oraz „Animacje morskie w wykonaniu Teatru Małych Form Teatralnych z Krakowa.

Podsumowaniem tegorocznych „ Kolorowych Wakacji” był wspólny wyjazd do parku rozrywki „Pomerania” w Dygowie.

Wakacje to również czas intensywnej pracy pań świetliczanek. Oprócz stałych uczestników zajęć świetlice wiejskie chętnie odwiedzały dzieci, które przyjechały z innych miejscowości na wakacje do rodziny. Zajęcia plastyczne, rekreacyjno-sportowe, wycieczki i wspólne zabawy wypełniały czas uczestnikom. Uatrakcyjnieniem codzienności były zajęcia kulinarne połączone z nocowaniem w świetlicach, jak również wspólne wyjazdy do „Pomeranii” i „Parku dinozaurów”.
Dla najmłodszych amatorów wakacyjnego czytania Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy oferowała sporo nowości wydawniczych.

Wakacje oczywiście jeszcze trwają, biblioteka niezmiennie zaprasza małych i dużych czytelników, pracują też w normalnym trybie świetlice wiejskie, a my życzymy wszystkim udanych pozostałych dni wakacji, zapraszając na popołudniowe zajęcia już od października.

Dyrekcja Centrum Kultury w Resku

Resko24.pl/mat. prasowe Centrum Kultury w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x