Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dnia‚ 1 września 2021 r. (środa) nowy rok szkolny rozpoczniemy - tradycyjnie - mszą św., z udziałem pocztu sztandarowego w Sanktuarium Maryjnym w Resku o godz. 7.00.

O godz. 8.00 rok szkolny powitają najmłodsi uczniowie - kl. I - III Szkoły Podstawowej na boisku Orlik, p, budynku szkoły - ul. Wojska Polskiego 71.

Natomiast o godz. 9.00 - w hali sportowej budynku Zespołu Szkół w Resku p, ul. Prusa 2, oficjalnie rozpoczną rok szkolny kl. IV-VIII Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego oraz Branżowej Szkoły.

Uwaga! Uczniowie kl. I SP oraz IV SP mogą wejść do budynku tylko z jednym rodzicem, pozostali opiekunowie czekają na zewnątrz.

Nadal obowiązują obostrzenia - m.in. dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku (reżim sanitarny).

Życzmy sobie, abyśmy mogli w spokoju, z satysfakcją nabywać nowe umiejętności, spotykać się z rówieśnikami, czerpać radość z posiadania wiedzy. Wspomnienia „ze szkolnej ławy" są bezcenne - oby były jak najmilsze dla każdego z nas.

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie."

Powodzenie w nowym roku szkolnym 2021/2022!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Resku

fot. archiwum Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Okiem rodzica
+4 # Okiem rodzica 2021-09-01 10:32
Rozumiem, że rozpoczęcie roku to organizacyjne wyzwanie - wymagające dopasowania godzin pracy nauczycieli, często burmistrza, możliwości księdza itp. Ale...

Organizowanie mszy dla dzieci o 7.00 w dzień gdy wszystko mogłoby być podporządkowane dobru dziecka to wyraz arogancji. Dyrektor w zasadzie najpierw powinien dopilnować by wszystko było gotowe, przydałoby się przygotować plac do apelu i wprowadzić kadrę. Godzina 9.00 dla klas 4-8, czyli dzieci albo na mszę nie idą, albo idą i godzinę kiwają się pod płotem... jak mogą to na kilka minut wracają do domu

Godzina 8.00 dla klas 1-3, nie ma to jak maluchy przegonić z samego rana na chłodzie by postały na apelu.

Rozumiem, że od 10.00 do 14 szkoła nie ma co robić... i wtedy (może być, lub jest) ewentualne spotkanie dyrektora z nauczycielami i ustalanie tego co dzieci (i rodzice) winny się w klasie dowiedzieć z samego rana.

Pomijam fakt, że organizując apel od 10-12 można bez ograniczania liczby rodziców spokojnie zrobić w otwartej przestrzeni spotkania w temp. komfortowych i z przekazaniem wszystkich danych zainteresowanym rodzicom.
Zgłoś administratorowi
Agnieszka12
+4 # Agnieszka12 2021-09-01 10:49
Oj. Było lepiej niż się z planu wydaje. Apel dla maluchów miał być na zewnątrz choć nie do końca był, a apel dla starszych dzieci miał być w pomieszczeniu i oczywiście rodzice choć mieli "kiwać się pod płotem" wpuszczani byli na halę.

O masce sam dyrektor zapomniał... więc spoko loko dystans, dezynfekcja, masturbacja.

Logiki dyrektora nie ogarniesz. Dobrze, że zdrowy rozsądek niektórych jego pracowników niweluje te braki.
Zgłoś administratorowi
Natalia
0 # Natalia 2021-09-01 20:36
Żenujące wystąpienie... jak zwykle. Skąd wytrzasnęli taki egzemplarz?
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x