Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Karate Krakow 27Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w Krakowie i 9 miejsce Szymona Duszy z klubu Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko w konkurencji kata juniorów.

Tylko tyle - albo aż tyle. Wyjeżdżając na Mistrzostwa założyliśmy sobie za cel uplasować się w pierwszej 10-ce i to się udało. Może i mogło być lepiej, ale błąd przy przejściu ( podparcie pozycji) obniżyło naszemu zawodnikowi noty.
Był to powrót Szymona do startów po 2 letniej przerwie spowodowanej chorobą i to na zawodach najwyższej rangi. Dziękujemy PZK za to że nie zapomnieli i zaufali naszemu zawodnikowi. Długo zastanawialiśmy się nad startem ale teraz wiemy że było warto. Konkurować z zawodnikami z całego świata a zwłaszcza z technikami z Hiszpanii to zaszczyt. Start pozwolił nabrać Szymonowi pewności siebie oraz wiary we własne umiejętności oraz pokazał nad czym mocno musimy pracować.

Warto dodać, iż Szymon oraz Prezes naszego klubu Dariusz Dusza jako wolontariusze pomagali organizatorom w trakcie Mistrzostw Świata.
Jako sędzia reprezentowała nasz klub sensei Monika Dylewska 2 dan. Na co dzień szkoleniowcem zawodnika jest sensei Cezary Banasiak 3 dan.

Sędzią głównym Mistrzostw był shihan Antonio Pinero 9 dan, sędzią technicznym shihan Frenando Perez 6 dan.
Głównym organizatorem tego wydarzenia był Małopolski Okręgowy Związek Karate, który w tym zakresie działał w porozumieniu z Polskim Związkiem Karate (PZK) oraz Światową Federacją Karate (KWF).

Nigdy w historii karate kyokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii. W tym roku pierwszy raz w historii, w sercu Europy, w królewskim mieście Krakowie Tauron Arena Kraków - największa hala w Polsce miała zaszczyt gościć najlepszych karateków z całego świata.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objął Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerem głównym mistrzostw było Województwo Małopolskie, a sponsorem strategicznym mistrzostw TAURON Polska Energia S.A.

Do udziału w imprezie zgłosiło się 684 zawodniczek i zawodników z 32 krajów – z Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

W MŚ rywalizacja odbywała się w różnych kategoriach wiekowych. Łącznie rozdanych zostało 46 kompletów medali.
Reprezentacja Polski wywalczyła 32 medale - 5 złote, 7 srebrnych i 20 brązowych i tym samych uplasowała się na 2 miejscu. Wielkie brawa i gratulacje dla całej Reprezentacji Polski .

Składamy serdeczne podziękowania Gminie Resko oraz Starostwu Powiatowemu w Łobzie za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu. Osu

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Karate Kyokushin Centrum Kultury w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x