Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzien Zyczliwosci 2021 12World Hello Day dotarł do nas jak wiele innych świąt i obyczajów ze Stanów Zjednoczonych. Nie wszystko co amerykańskie zaraz musi być dobre ale akcja polegająca na tym aby być uprzejmym dla innych, uśmiechać się życzliwie czy pomóc komuś bezinteresownie jest naprawdę OK!

To cechy jak najbardziej pożądane, które powinny zagościć na stałe w repertuarze codziennych zachowań ludzi młodych jak i dorosłych.
Zainspirowani ideą tej akcji wychowawcy świetlicy szkolnej zaprosili uczniów do udziału w konkursie plastycznym „Klasowe Drzewko Życzliwości”.

Powstały naprawdę ciekawe prace od przestrzennych rzeźb z papieru przypominających abstrakcyjne drzewa, których liście afirmują pozytywne komunikaty po wymowne plakaty pulsujące pozytywnym przekazem.
Przechadzając się po forum szkolnym, przyglądając się ekspozycji można śmiało stwierdzić że, za tymi dziełami kryją się twórczo i pracowicie spędzone godziny wychowawcze.
Pierwsze miejsce za swoją pracę otrzymała klasa 5B z wychowawczynią Anną Bartkowiak, drugie klasa 5A z wychowawcą Dariuszem Kęsy, trzecie klasa 4A z wychowawczynią Anną Miszczyszyn, wyróżniona została też praca klasy 7C z wychowawczynią Bożeną Tomala.

Podobno pozytywna energia którą przekazujemy innym odbija się od zwierciadła wszechświata i wraca do nas zwielokrotniona.
W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i nie trzeba czekać na 21 listopada aby kogoś pozdrowić czy się uśmiechnąć : )

Marek Ilgiewicz

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x