Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

30 Final WOSP 11230. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Resku już za nami. Pomimo zmiany planów, spowodowanych sytuacją pogodową Finał okazał się bardzo udany.

Kwota prognozowana, którą mamy nadzieję potwierdzi całe rozliczenie, to kolejny rekord: 30 308,44 zł. Osiemnastu wolontariuszy z puszkami i jeden z terminalem płatniczym, kwestowało tylko na terenie naszego miasteczka, bo niestety silny wiatr nie pozwolił na objazdy naszej gminy. Najważniejsze było bezpieczeństwo kwestujących, stąd wyjątkowo w Starogardzie i Mołstowie odbyła się kwesta, przeprowadzona przez mieszkających tam wolontariuszy. Jesteśmy niezmiernie dumni z Was Wolontariusze, doceniamy bardzo Wasze zaangażowanie w kwestę, w niezbyt skłaniających do działania, warunkach pogodowych.

Dziękujemy Wam za wszystko . Z uwagi, że budynek Centrum Kultury jest w remoncie, po raz pierwszy impreza miała odbyć się na zewnątrz, gdzie na scenie przy SP odbyłyby się wszystkie występy. Niestety pogoda zepsuła szyki i występy zostały przeniesione na salę gimnastyczną. W jeden dzień trzeba było przeorganizować wszystkie plany. Ale dzięki Panu Jackowi Gajdzisowi instruktorowi muzycznemu w CK, dzieci i młodzież bez przeszkód mogły zaprezentować swoje talenty.

Pan Jacek stanął na wysokości zadania, nie tylko przygotował wokalistów i instrumentalistów, nagłośnienie, oświetlenie ale i telebim, który uzupełnił całość występów. Na prowizorycznej scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego, ze Szkoły Podstawowej w Resku, koła teatralnego CK oraz dzieci i młodzież z koła wokalno-instrumentalnego. Odbyły się licytacje gadżetów przekazanych przez Fundację WOŚP i sponsorów. Po raz pierwszy nasze licytacje zaistniały też na Allegro.

Do sztabowych działań włączyły się również stowarzyszenia: Resko maskuje, „Nasze miejsce na Ziemi”, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Arka”, „Nasza Pasja” jak również Klub Kobiet Aktywnych Ka-60 , wolontariusze i pracownicy z Centrum Usług Społecznych w Resku, Zespół Szkół w Resku, Stowarzyszenie "Przyjaciele Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Resku" oraz prywatne osoby, które wsparły Sztab przy Centrum Kultury. Dzięki ich dobremu sercu powstały stoiska z przepysznymi ciastami, ciastkami w kształcie serca, popcornem i watą cukrową, kawą i herbatą, kołem fortuny, z których utarg zasilił konto WOŚP.

Wydarzeniem, które pozostanie w pamięci i na pewno zostało zapisane na różnych nośnikach, był przedorkiestrowy taniec Jerusalema, zatańczony przez mieszkańców Reska i nakręcony w trzydziestu czterech miejscach naszego miasteczka. Pomysłodawczynią była pani Renata Ostrowska właścicielka Studio Dao, a zarazem prezes stowarzyszenia „Resko maskuje”, która zmobilizowała ogrom osób do działania i nakręcenia krótkich filmików. Produkcją filmu złożonego z tych nagrań, zajął się Pan Piotr Bartnicki redaktor portalu Resko24.pl, a Pani Ewa Kurzyk, nauczycielka , inaczej „Pani od historii”, tym razem jako ”Pani od tańca” uczyła tanecznych kroków. Kontynuacją filmu, mającego swoją premierę w Internecie, był taniec na żywo tuż przed „Światełkiem do nieba”, w trakcie którego tańczący ustawili się w kształcie serca.

Dziękujemy Mieszkańcom Reska i Gminy za ogromne serca i nieustające granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dzięki Waszemu poparciu i zgłaszającym się wolontariuszom, co roku tworzymy Sztab, by razem z Wami wspierać charytatywne cele Fundacji. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji imprezy: pracownikom CK, świetliczankom, pracownikom urzędu. I tym, którzy wspierali nas z daleka, druhom OSP w Resku, pracującym dzień i noc przy usuwaniu skutków wichury. Szacunek dla Waszego zaangażowania. Szczególne podziękowania składamy Panu Piotrowi Bartnickiemu, który jak zawsze grał z nami, transmitując na żywo wszystkie wydarzenia 30. Finału WOŚP w Resku.

Sztab 160 przy Centrum Kultury w Resku

Skrót filmowy z finału WOŚP:

Podziękowania Wolontariuszy #160 Sztabu WOŚP Resko:

RESKO RAZEM! Mieszkańcy Reska dla WOŚP:

Resko24.pl/160 Sztab WOŚP w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x