Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Warsztaty sniadaniowe 04W czasach industrialnych zestawów śniadaniowych i szczelnie zapakowanych w folię croissantów z czekoladą - pachnących na odległość konserwantami, którymi bombardują nas na codziennie popularne dyskonty spożywcze, można się zastanawiać, czy znajdzie się miejsce w plecaku ucznia na tradycyjne śniadanie?

Śniadanie wymieniane jest przez ekspertów jako najważniejszy posiłek dnia. Powinien być skomponowany z produktów wysokiej jakości i wartości odżywczej tak, aby dostarczał energii do nauki i wysiłku fizycznego. Nawiązując do Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, jako wychowawcy świetlicy 16 listopada zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.

Na forum szkolnym pojawiły się stoły, na których uczniowie mieli do dyspozycji pełnowartościowe produkty spożywcze: pieczywo, sery, wędliny, pomidory, ogórki, rzodkiewki, liście sałaty, szczypiorek. Klaudia z 5 klasy przyniosła chleb integralny z ziarnami, upieczony przez mamę - do degustacji z miodem. Warsztaty śniadaniowe prowadziły Ala, Zuzia, Klaudia i Salesa – uczennice SP. Przygotowanie tego „logistycznego wyczynu” (w dwie godziny) dla 280 osób nie udałoby się bez pomocy pań z obsługi - Iwony i Leny. Działając kompleksowo ogłosiliśmy też Konkurs Kulinarny „Rzuć na Pożarcie Zdrowe Żarcie” - prace można przysyłać do 17 grudnia 2022.

Wsparcia fotoreporterskiego udzielili nam Wojtek i Filip z koła fotograficznego działającego w Zespole Szkół w Resku. Chłopcy powoli zaczynają robić „dobrą robotę” – doskonalą umiejętności.
Jak to bywa przy dużych przedsięwzięciach, zawsze coś zostanie. Kilka główek sałaty i bochenków chleba powędrowało do reskowskiej Jadłodzielni. Mamy nadzieję, że „customowe” kanapki wykonane własnoręcznie, wrócą do łask i będą zdrową alternatywą dla drogich gotowców ze sklepu. Być może zahamują chociaż trochę rosnący trend niejedzenia śniadań wśród nastolatków.

Marek Ilgiewicz

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x