Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Potracenie WP Resko 06Dziś na ul. Wojska Polskiego Resku, doszło do potrącenia dziecka, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Zdarzenie miało miejsce, w okolicach skrzyżowania z ul. Dworcową. 

Interweniowały wszystkie służby, łącznie z Zespołem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po zabezpieczeniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego z Reska, poszkodowana została przetransportowana karetką na Stadion Miejski w Resku i tam przekazana do śmigłowca.

- Do potrącenia doszło o godz. 13.15, na ul. Wojska Polskiego w Resku. Kierujący samochodem marki Volkswagen Golf, 27 - letni mieszkaniec Smólska, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 9 - letnią mieszkankę Reska. Poszkodowana, została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Szczecinie. Kierujący był trzeźwy, zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Dodatkowo wykonano również test na substancje odurzające, który zakończył się wynikiem negatywnym - poinformował nas p.o. Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie sierż. Szymon Martula.

- Z informacji przekazanych przez Dyspozytora Medycznego, potrącone zostało 9 - letnie dziecko. Była to dziewczynka która doznała obrażeń głowy i uda, oraz była po utracie przytomności. W chwili kiedy Zespół Ratownictwa Medycznego przekazywał pacjentkę Zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dziecko było już przytomne i śmigłowcem zostało przetransportowane do szpitala - poinformowała nas Paulina Heigel, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Gizela Błach
+11 # Gizela Błach 2022-11-18 18:38
Dobrze by było aby władze przyjrzały się bliżej temu przejściu dla pieszych. Jest ono bardzo niebezpieczne czego sama wielokrotnie doświadczyłam stojąc przed tym właśnie przejściem na pasach. Pieszy stojąc przed przejściem chyba jest dla kierowcy mało widoczny z uwagi na drzewa którymi zasłonięty jest pieszy. Do tego dochodzi oczywiście fakt iż kierowcy z uwagi na prosty odcinek drogi i super nawierzchnie osiągają niestety niedozwolone prędkosci które niestety stwarzają bardzo niebezpieczne sytuacje na drodze . W związku z tym ze bardzo niebezpiecznie czuje się na tym przejściu a często z niego korzystam, byłabym wdzięczna za lepsze / widoczniejsze oznakowanie tego przejścia.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x