Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzien Ziemi 2023 10Dzieci i młodzież ZS w Resku wzięły udział w corocznej akcji edukacyjnej, organizowanej w naszej szkole pod hasłem „Listy dla Ziemi”. Założeniem akcji jest zwrócenie uwagi na problemy związane ze środowiskiem. W listach i na plakatach uczniowie promowali postawy proekologiczne oraz przedstawili działania, które przyczynią się do ochrony środowiska.

Uczniowie są świadomi, jak ważna dla nas i przyszłych pokoleń jest ochrona środowiska. Treść listów i plakatów jest tego dowodem.
Uczniowie klasy 7a obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się, jak dbać o naszą Planetę, jakie są największe zagrożenia dla Ziemi spowodowane działalnością człowieka, a także poznali najbardziej zagrożone gatunki zwierząt i roślin. Najwięcej emocji dostarczyły uczniom gry interaktywne, w których należało wykazać się dobrą spostrzegawczością i szybkością w działaniu, aby nasza Ziemia pozostała czystą i przyjazną człowiekowi Planetą
Na koniec spotkania były doświadczenia chemiczne z palnym gazem acetylenem i barwnymi roztworami. Koordynatorami byli nauczyciele z zespołu matematyczno-przyrodniczego.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej także włączyli się w obchody XVI edycji Światowego Dnia Ziemi, które przebiegały pod hasłem „Ziemia na krawędzi”. Dzieci rozmawiały o sposobach rozwiązywania aktualnych problemów środowiskowych, dowiedziały się o wpływie zmian klimatu na życie ludzi. Celem podjętych działań było promowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie, jak wielki wpływ na kondycję i przyszłość Ziemi ma każdy człowiek. Zajęcia przeprowadzono metodą projektu edukacyjnego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na pracę w zespołach zadaniowych oraz zastosowanie tutoringu rówieśniczego. Zajęcia przebiegały w obrębie różnych edukacji, łącznie z językiem angielskim, zarówno w salach lekcyjnych, jak i w terenie.

Uczniom zaproponowano udział w następujących formach aktywności:

  • Wykonanie ścieżki sensorycznej z odpadów przeznaczonych do recyklingu.
  • Nauka piosenki Ziemia, wyspa zielona - śpiewanie z akompaniamentem perkusyjnym.
  • Malowanie plakatu o tematyce ekologicznej.
  • Układanie ekoludka z wykonanych samodzielnie puzzli.
  • Pisanie eko - rymowanek.
  • Poznanie angielskiego słownictwa związanego z segregacją odpadów i recyklingiem.
  • Układanie haseł nawołujących do ochrony przyrody.
  • Tworzenie wyrazów z sylab - ekologiczne pomieszanie z poplątaniem.
  • Wykonanie techniką kolażu pracy plastycznej Chronimy naszą planetę.Szkolne obchody Dnia Ziemi były okazją do wielu refleksji, ciekawej zabawy w gronie rówieśników, a także formą zaszczepienia ważnego przesłania: Dbajmy o naszą planetę codziennie!

Zespół Szkół w Resku

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x