Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.” Cyceron

Dzien Ksiazki 2023 01Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, obchodzony co roku 23 kwietnia, tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyce związanej z ochroną praw autorskich. Ponadto, to doskonała okazja do dyskusji na temat roli książki jako źródła wartości i wiedzy, to także narzędzie dialogu. Dla uczniów kl. VI a było to święto promujące radość obcowania z książką i chęć czytania.

W piątek na języku polskim, tuż przed weekendem wybraliśmy się do szkolnej biblioteki, w celu zapoznania się z księgozbiorem.

Każdy osobiście wypożyczył pozycję, która go najbardziej interesowała i ruszyliśmy w plener. Aura sprzyjała, przy pięknej, słonecznej pogodzie zrobiliśmy sobie sesję zdjęciową z książką w roli głównej. Lekcja w terenie okazała się niezwykłym doświadczeniem dla wszystkich. Podzieliliśmy się wyczytaną wiedzą, dyskutowaliśmy, a co najważniejsze – zintegrowaliśmy się promując wspólne przedsięwzięcie. Obcowanie z książką, w towarzystwie innych miłośników czytelnictwa dostarczyło wspaniałych wrażeń. To był piękny i owocny czas dla nas. Wkrótce zamierzamy to powtórzyć.

Uczniowie kl. VI a

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x